Простий спосіб заснути від американського лікаря

Ендрю Вейл співробітник Університету штату Арізони (США)  розповів, як впоратися з безсонням

На своєму сайті Ендрю Вейл дав кілька порад і поділився однією дуже простою, але ефективною дихальної методикою розслаблення і зняття стресу. Вона працює як природний транквілізатор для нервової системи. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Курс України.

Багато з нас з різних причин мають проблеми зі сном. Хороша новина в тому, що більшість цих проблем легко і природно можна вирішити – без використання сильнодіючих препаратів, впевнений доктор Ендрю Вейл. Він запропонував кілька дієвих способів засинання. Один з них – дихальна вправа під назвою “4-7-8”.

Ось її суть – протягом чотирьох секунд повільно вдихайте через ніс, потім на сім секунд затримуйте дихання і за вісім секунд плавно видихайте через рот. При цьому потрібно докласти кінчик язика до неба відразу за передніми верхніми зубами і тримати його там протягом усієї вправи. Коли будете видихати, злегка підібгайте губи.

При використанні цієї техніки обов’язково вдих потрібно робити тихо через ніс, а видихати голосно, з невеликим свистом, через рот. Видих завжди триває вдвічі довше, ніж вдих. Абсолютний час, який ви витрачаєте на кожну фазу, не має значення. Важливо лише співвідношення 4-7-8.

– Ця дихальна вправа є природним транквілізатором для нервової системи, – говорить доктор Вейл.

Вона набирає чинності з повторенням і практикою. Робіть її перед сном, але не більше чотирьох вдихів за один раз в перші тижні. Пізніше, якщо хочете, ви можете розширити її до восьми вдихів. Якщо ви відчуваєте легке запаморочення, коли вперше дихайте таким чином, не хвилюйтеся, це пройде.

Лікар рекомендує використовувати цю дихальну вправу не тільки перед сном, щоб швидше заснути. Допомагає вона також при внутрішньому напруженні і стресі і в момент, коли відбувається щось неприємне. Подихайте по системі 4-7-8 перш, ніж якось відреагувати на раптово трапившийся “негатив”, і ви помітите, що у вашому житті багато що зміниться.

 

До речі, нещодавно “NNS” писав: Чому вранці краще не їсти – поради лікарів

 

 

 

 

To Top