Не гепард: яка тварина найшвидша на землі

Багато людей зі школи знають, що гепард найшвидша тварина серед тварин. Але є мешканці планети, які пересуваються набагато швидше.

В школі багато чули, що найбільшу швидкість серед тварин має гепард. Однак, наша планета має мешканців, які можуть пересуватися в кілька разів швидше, ніж цей представник сімейства котячих.

Безумовно, в умовах суші гепард є найшвидшою твариною, що може пересуватися зі швидкістю близько 103 км/год і легко обганяти інших істот. Іноді гепарди можуть і зовсім набирати швидкість до 113 км/год. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті «Дивогляд»

“Поєднання довжини ніг, розміру м’язів і довгого кроку надає гепарду ідеальне тіло для бігу по суші”, – розповів професор еволюційної біомеханіки Королівського ветеринарного коледжу в Лондоні Джон Хатчінсон


.У 2017 році вчені дослідили 474 наземних і морських видів тварин і встановили, що показники швидкості мають тісний зв’язок із розміром – перші зростають зі збільшенням другого. Звичайно ж, це працює тільки до моменту досягнення оптимальних значень, тому що за їх межами більша тварина стає повільніше, тому що вимагає для прискорення у більшій кількості енергію.

Саме у гепарда оптимальні середні розміри для максимальних швидкостей, але він – тільки найшвидший на суші на короткій дистанції, тому що він не полює на високій швидкості і на великій відстані. Його переслідування здобичі скоріше полягає у прискоренні та швидкої маневреності, але ніяк не в довгій витривалості.

“Гепарди, як і більшість кішок, не є тваринами переслідування”, – стверджує експерт.

Якщо уявити, що гепард буде змагатися у пробіжці на великій дистанції, то він може програти антилопі вилоріг, яка здатна розвивати швидкість до 97 км/год, а також довго бігти на швидкості 72 км/год.

Можна розширити критерії і побачити, що сапсан (хижий птах родини соколових) здатен пікірувати зі швидкість 322 км/год, що зафіксовано в Книзі рекордів Гіннеса. Також є версія, що він може пірнати зі швидкістю 563 км/год, але це офіційно не підтверджено.

Втім, він не єдиний птах, який рухається швидше, ніж гепард, бо чорний стриж може пересуватися зі швидкістю до 111 км/год, а колючехвостый стриж – 169 км/год.

“Досить багато літаючих птахів можуть рухатися швидше, ніж гепард”, – розповів Хатчінсон.

Океан теж має швидких мешканців. Наприклад, чорний марлін вміє плавати зі швидкістю 129 км/год, риба-вітрильник -109 км/год, а риба-меч – 97 км/год.

Як ми бачимо, гепард навіть у своїй максимальній фізичній формі програв відразу сапсану, колючехвостому стрижеві і чорному марліну.

“Одна з причин цього полягає в тому, що швидкість більшості тварин була ретельно вивчена. Швидкості скакових коней, гепардів, грейхаундів і верблюдів детально досліджували і неодноразово вимірювали. Але що стосується інших тварин, то вчені проводили тільки оцінки та спостереження, які надають недостатньо хороші і точні дані”, – відзначив учений.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Підписано закон про захист диких і бездомних тварин – що він передбачає і коли вступить в силу

 

 

 

 

 

 

 

To Top