20 помилок у поведінці із кішкою, які робить майже кожен власник

Навіть якщо ваш кіт дивиться на вас зверхньо і постійно хуліганить, ви все одно будете продовжувати ніжно піклуватися про цього пухнастого негідника. На жаль, іноді наша любов може нашкодити кішці

NNS представляє 20 простих порад, які дозволять стати кращим другом вашому впертому улюбленцю

Ви миєте миску для води

Нюх кішки в 14 разів краще, ніж у людини. Якщо ви бачите, що «тарілка» вашого вихованця стала дійсно брудною, її варто почистити без ароматичних засобів. Кішки ненавидять сильні запахи, тому чиста (з вашої точки зору) миска може відбити бажання пити і їсти у кота.

У вас є отруйні кімнатні рослини

Коти — хижаки. Їх рідко привертають рослини, проте пилок і насіння деяких домашніх квітів можуть осідати на шерсті. Вмиваючись, тварина може отримати серйозну дозу отрути. Серед найбільш токсичних для кішок рослин — нарциси, англійський плющ, кали, алое, бегонії та фікуси.

Ви даєте коту кістки

Про це говорять всі ветеринари, проте багато ігнорують це правило і продовжують «пригощати» котів трубчастими кістками птиці. Вони легко розколюються, а самі осколки можуть пошкодити шлунково-кишковий тракт тварини.

Використовуєте ефірні масла і дифузори

Ймовірно, ви помічали, що ваш кіт негативно ставиться до всіх цитрусових фруктів. Вся справа в рецепторах кішки і ефірних маслах у складі цедри. На жаль, цим тваринам не вистачає певних ферментів для правильного метаболізму ефірних масел, тому їх потрапляння на шкіру або в дихальні шляхи тварини може обернутися трагедією.

Даєте занадто багато їжі

Багато господарів не замислюються, що постійно пригощаючи свого кота і даючи йому порції їжі побільше, вони лише завдають шкоди вихованцеві. За даними Асоціації по профілактиці ожиріння домашніх тварин, більше 50% собак і кішок в США страждають ожирінням або надлишковою вагою. Це в свою чергу призводить до зниження якості життя, а також до багатьох захворювань.

Ви погано «облаштували» туалет

Вважається, що на одну кішку припадає 1,5 лотка. Тому якщо у вас один кіт, то краще заведіть відразу два туалетних лотка для нього. Дуже важливо, щоб вони стояли в тихому і спокійному місці.

Часто міняєте раціон кішки

Іноді власники тварин переводять котів на інший корм через збільшення ціни продукту або хвороби самого вихованця. Однак робити це можна лише поступово. Раптові зміни в раціоні можуть призвести до блювання, діареї, зниження апетиту і нових хвороб.

Ви не тренуєте кішку

Вважається, що дресирувати можна (і потрібно!) лише собак. Однак коти також потребують певної комунікації зі своїм власником. Спілкування і дресирування (наприклад, команда не дряпати стіни або диван) призводять до більш міцного зв’язку із твариною.

Примушуєте до контакту

Коли дивишся, як кіт мило спить грудочкою, дуже хочеться погладити його або посадити собі на коліна. Але не варто забувати, що коти — дуже незалежні істоти. Вони не люблять, коли їх «душать» любов’ю. Варто поважати їх особистий простір.

Зберігайте корм в неправильній упаковці

Оригінальна упаковка продукту охороняє корм від висихання. Завжди добре закривайте сухий корм і не залишайте його на сонці.

Забуваєте про ігри

Як і собаки, кішки потребують регулярних фізичних вправ, щоб залишатися здоровими. Кращий спосіб влаштувати коту тренування — змусити його ганятися за улюбленими іграшками. Палички з пір’ям, нитки, лазер — все це підійде для ігор.

Ви наливаєте коту молоко

У кішок є непереносимість лактози (як і у більшості тварин). І хоча, коти із задоволенням будуть пити молоко, протягом наступних 12 годин вони будуть відчувати проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Не оновлюєте воду

Багато кішок ігнорують воду і п’ють її недостатньо. Через це вони більш схильні до утворення каменів у нирках. У такому разі ветеринари радять додавати в раціон тварини вологий корм, але у вашому будинку все одно повинні стояти миски з водою.

Ігноруєте блювоту

Деякі люди думають, що блювота для кішки — це звичайна справа. Коли кішка випльовує ком шерсті 1-2 рази в рік — це нормально, але в інших випадках це говорить про проблеми із травленням.

Зневажаєте чищенням зубів

Зубний камінь — поширена проблема серед кішок, особливо тих, які харчуються вологим кормом. На жаль, це може привести до серйозних захворювань ясен, а потім, і випадання зубів.

Ви рідко відвідуєте ветеринара

Єдиний спосіб переконатися, що ваш вихованець здоровий — відвезти його на обстеження. Випадковий огляд дозволяє виявити потенційні проблеми. Крім цього, не варто забувати про обов’язкові щеплення.

Намагаєтеся подружити кішку і гризуна

Милі пари котів і папуг/хомяков/щурів — це лише забавні виключення YouTube-роликів. Ваш кіт, швидше за все, вб’є будь-яку дрібну домашню твариниу. Вчені вже не раз доводили, що коти не можуть нічого із цим вдіяти, адже це їх природний інстинкт.

Примушуєте до купання

Кішки відмінно справляються самостійно! Це дуже охайні істоти, яких рідко потрібно мити. Досить одного або двох разів на рік.

Рідко вичісуєте шерсть

Щоб уникнути грудок шерсті, треба вичісувати кішку один раз в день і додавати більше клітковини в раціон вихованця. Така дієта допоможе уникнути блювоти з шерстю і впоратися з надмірним випаданням.

Подстригаете кігті

Видалення кігтів заборонено в багатьох країнах, так як порівнянно з ампутацією фаланг пальців. Для котів це жахливий стрес, який призводить до великих проблем зі здоров’ям. Якщо ж ви просто подстригаете вихованцеві кігті, то обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром, як правильно це робити.

До речі, нещодавно “NNS” писав: 5 простих звичок, які продовжують життя

 

 

 

 

 

 

 

 

To Top