13 звичайних речей, які не можна робити пілотам на борту

Існує цілий ряд звичайних речей, які категорично заборонено робити пілотам на борту.

Є 13 правил, яких пілоти повинні неухильно дотримуватись на борту літака. Про це розповість NNS

 1. Не відрощувати бороду.

Пілоти більшості комерційних авіаліній можуть носити хіба що вуса. В надзвичайній ситуації борода може перешкодити щільному приляганню маски. В цьому випадку у них можуть виникнути проблеми з диханням.

 1. Ніякої кави.

Ніякої кави або будь-яких інших напоїв. Проливання рідини на чутливу електроніку вже призвело до кількох подій на борту. Якщо пілот хоче випити води, чаю, кави або чогось ще, він повинен покинути кабіну.

 1. В кабіні завжди два пілоти.

Не більше 8 робочих годин вночі і вдень 9. В кабіні завжди два пілоти. Якщо одному з них потрібно подрімати, інший пілот може його замінити.

 1. Ніяких розмов

Ніяких розмов до 3 050 метрів . Більшість авіакатастроф відбувається до цієї висоти. Ось чому з’явилося «правило стерильної кабіни». Воно забороняє пілотам будь-яку діяльність, крім керування літаком, поки той не підніметься вище. У список «непотрібної діяльності» входить розмова з колегою.

 1. Ніякої музики або радіо

Коли мозок зайнятий музикою пілот може відволіктися. Це загрожує неприємними наслідками. Деякі пілоти визнають, що інколи включають музику в навушниках на певних етапах польоту.

 1. Не можна вибирати меню

Якщо хочете взяти улюблену страву, доведеться реагувати швидко. Пілоти повинні їсти різні страви. В іншому випадку є ризик, що вони обидва отруяться і нікому буде вести літак.

 1. Не можна вибирати партнера

Пілоти нерідко дізнаються, з ким проведуть рейс, вже в кабіні. А ще їм заборонено відмовлятися від призначеного колеги, якими б не були їхні особисті розбіжності.

 1. Ніякого читання книг

Вважається, що книги дуже відволікають. Зате погортати газету їм не забороняється.

 1. Жодних гаджетів на час рейсу.

«Будь ласка, вимкніть електронні пристрої або переведіть їх в режим польоту» – це правило діє і в кабіні пілотів. Тільки їм не можна перемикатися в режим польоту. Ніщо не повинно відволікати їх увагу від керування літаком.

 1. Слідуйте правилу двох людей!

Це означає, що в будь-який момент часу в кабіні повинне знаходитися мінімум 2 людини. Якщо одному з пілотів потрібно відлучитися, з другим пілотом повинен залишитися бортпровідник.

 1. Додому після посадки не можна

Перед рейсом пілотам потрібно провести передпольотний огляд. Ще один огляд доводиться проводити після посадки і висадки пасажирів.

 1. Не можна спати, коли захочеться

Пілотам суворо заборонено дрімати одночасно. Так, в кожному сучасному літаку присутній автопілот, але льотчики все одно виконують більшу частину роботи. Ось чому хоча б один із них повинен пильнувати і бути в змозі контролювати всі стадії польоту. Якщо один з пілотів, відчуває, що засинає, він повинен переконатися, що партнер не спить. Поглянути на колегу мало – потрібно отримати вербальне підтвердження.

 1. Не можна впускати пасажирів

Був час, коли пасажири могли пройти в кабіну пілотів, якщо добре попросити. Але зараз правила не дозволяють пілотам впускати в кабіну сторонніх, навіть якщо екіпаж не заперечує проти гостей.

У бортпровідників також є свої правила, які не можна порушувати:

 • Членам кабінного екіпажу не можна їсти перед пасажирами. Якщо бортпровідник хоче перекусити, йому потрібно сховатися на кухні.
 • Члени кабінного екіпажу не можуть показуватися перед пасажирами без уніформи ні в літаку, ні в аеропорту.
 • Поки на ботру знаходиться хоч один пасажир, члени екіпажу не можуть покинути літак.
 • В цілях безпеки перед відвідуванням пілотів вони зобов’язані дотримуватися суворої процедури: повідомити по телефону, що вони йдуть, ввести спеціальний код на дверях, попросити іншого члена екіпажу притримати шторку, щоб ніхто не прослизнув у відчинені двері.

До речі, нещодавно “NNS” писав: 5 простих звичок, які продовжують життя

 

To Top