Український диригент Мирослав Антонович заснував у 1996 році у Нідерландах хор імені Лисенка, репертуар якого досі складається виключно з українських пісень.Усі його 40 учасників – нідерландці.Оцінити, як іноземці співають українською, пропонується у
Український диригент Мирослав Антонович заснував у 1996 році у Нідерландах хор імені Лисенка, репертуар якого досі складається виключно з українських пісень.

Усі його 40 учасників – нідерландці.

Оцінити, як іноземці співають українською, пропонується у відеосюжеті на сайті svitua.com.ua.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Теперішній директор і водночас соліст хору Брем Боскхарт збиратється на репетицію. Він достає українську вишиванку ручної роботи і каже, що така вишита сорочка є у кожного учасника хору.

Репетиціїї хору проходять щовівторка увечері. Усі слова пісень записані нідерландською транслітерацією. Учасники хору – носії української мови допомагають із правильною вимовою слів.

Диригентка хору Інна Огарок зізнається, що хор постійно працює над вимовою, бо є досить складні для нідерландців звуки: ш,ч, ж, щ.

Зароблені від концертів гроші колектив хору спрямовує на підтримку музичної школи у рідному місті засновника хору Мирослава Антоновича – Долині в Івано-франківській області. Крім того, колектив фінансує стажування у Нідерландах успішних учнів українських музичних закладів.

Зазначається, що на своє 20-річчя хор співав літургію у кафедральному соборі Утрехта.

Источник: rubryka.com
Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!