Завантажте мобільний додаток сайту

Канабіс може допомогти домашнім тваринам подолати судоми та хронічний біль – до такого висновку прийшли західні вчені. Дослідження вчених з університету штату Колорадо (CSU) в минулому році показало, що собаки з епілепсією, яким давали канабідол (КБД) перорально, мали менше судом, ніж собаки, яким давали поширені протисудомні препарати.

Для іншого дослідження, яке було оприлюднене в червні 2018 року, вчені з Корнельського університету давали масло КБД 16 собакам з остеоартритом протягом чотирьох тижнів. Вони виявили, що собаки, які отримували масло КБД, відчували менше болю, ніж собаки, яким давали медикаменти для лікування остеоартриту. Рівні болю у собак за якими спостерігали були оцінені за допомогою спеціальної системи CBPI. Система допомагає виявити наявність болю або дискомфорту у собак завдяки відстеженню щоденних функцій, таких як: денна активність, настрій, апетит, сон і т.д.

Лікар-ветеринар Роберт Сільвер повідомив, що Національна рада з харчових добавок для тварин (NASC), посилаючись на висновки нових досліджень, схвалила ряд препаратів з КБД для профілактики лікування захворювань домашніх тварин.

Коли людина, собака або інший організм вживає канабіс, молекули взаємодіють з рецепторами ендоканабіноїдної системи (мережа компонентів в організмі людини, які відіграють важливу роль у нашій внутрішній біологічній системі). В результаті людина може відчути психоактивні ефекти тетрагідроканабінолу (ТГК) або, в разі КБД, почуття спокою або полегшення болю. Собаки, коти та інші тварини теж можуть відчувати ці ефекти.

Однак не всі продукти канабісу є небезпечними для домашніх тварин - деякі з них можуть бути смертельними.

Виконавчий директор Академії лабораторних ветеринарних техніків і медсестер, Стівен Cітал, попередив, що багато продуктів канабісу є небезпечними для домашніх тварин. За даними Американського товариства по запобіганню жорстокому поводженню з тваринами, за останнє десятиліття екстрені виклики на допомогу домашнім вихованцям, які отримують кайф від випадкового вживання марихуани, збільшилися на 765%.

Сільвер сказав, що продукти які містять ТГК можуть прискорити серцебиття тварини та привести до смерті, якщо тварина прийняла занадто багато речовини, тому КБД є більш безпечним варіантом для лікування домашніх вихованців. Така різна реакція через те, що ендоканабіноїдні рецептори у тварин відрізняються від людських, тому людське дозування не підходить для тварин.

Тож можемо зробити висновок, що канабіс не є панацеєю від усіх захворювань, тим більше він заборонений в нашій країні. Але застосовувати марихуану в медицині, вивчати її дію на організм тварин та людей необхідно, хоча і це зараз заборонено в Україні.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі

×

Поширюючи у соцмережах, ви допомогаєте нам!