Завантажте мобільний додаток сайту

У Північній Кореї внаслідок нещодавньої повені були затоплені дві насосні станції і гребля для охолодження реакторів в ядерному центрі Йонбйон. Про це NNS повідомляє з посиланням на Радіо Свобода, яке посилається на аналітиків з проєкту 38 North, які моніторять ситуацію в КНДР.

Як стало відомо NNS, до заводу зі збагачення урану вода не дійшла. Фахівці виявили затоплення на основі аналізу супутникових знімків від 6-11 серпня.

За даними аналітиків, затоплені об’єкти відносяться до двох реакторів – одного, який не працює, і експериментального, який поки що не експлуатують. Ступінь ушкоджень об’єктів в районі ядерного комплексу оцінити не вдалося через недостатню якість знімків.

Повінь показала, наскільки вразливі системи охолодження ядерних реакторів під час екстремальних погодних явищ. Затоплення могло призвести до можливого пошкодження насосів і їхніх енергетичних систем або до засмічення трубопровідних систем, які забирають воду з річки, пише 38 North.

Реактор у Йонбйоні побудований в 1986 році за 100 кілометрів на північ від Пхеньяна. У 2007 році його робота була зупинена після шестисторонніх переговорів щодо ядерної програми Північної Кореї. У них брали участь Південна Корея, КНДР, Росія, Китай, США і Японія.

Пізніше в КНДР заявляли про відновлення роботи центру.

Раніше ми повідомляли: В США та Німеччині розкритикували російську вакцину від коронавірусу

Рекламні блоки на нашому сайті дозволяють нам бути незалежним ЗМІ, а вам – отримувати оперативну і не проплачену ніким інформацію. Переглядаючи рекламу, ви робите свій внесок у розвиток незалежної журналістики України

Автор: NNS - Національна служба новин
Мінсоцполітики України склало інформаційний календар підвищення пенсій, які відбудуться наступного року. Про це NNS повідомляє з посиланням на Урядовий портал.
...

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі