Завантажте мобільний додаток сайту

Ввечері 2 червня у Парижі відбулася багатотисячна акція протесту проти поліцейського насильства в зв'язку з новими медичними звітами про причини смерті темношкірого хлопця Адама Траоре в 2016 році, яка переросла у сутички, передають УНН, інформує NNS.

Попри заборону масових заходів через пандемію коронавірусу, у демонстрації, за даними ЗМІ, взяли участь понад 20 тисяч осіб.

Багато учасників мітингу проводили прямі паралелі з протестами в США через загибель афроамериканця Джорджа Флойда. Багато з присутніх тримали в руках таблички з написом "Black lives matter" ("Життя чорних важливі"), а також з фразою "Я не можу дихати", яку повторював Флойд перед смертю.

Раніше ми писали: Трамп з родиною ховався у бункері Білого дому через масові протести у США

Паризька демонстрація переросла в зіткнення з поліцією. Протестувальники кидали в правоохоронців пляшки та каміння, підпалювали сміттєві баки і велосипеди. Поліцейські у відповідь застосували сльозогінний газ і гумові кулі.

Масові протести відбулися і в інших французьких містах - 2500 людей зібралися в Ліллі, 1800 - у Марселі, 1200 учасників - у Ліоні.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі