Про це повідомляє пресслужба Нобелівського комітету.
Всесвітня продовольча програма — найбільша гуманітарна організація під егідою ООН, яка займається боротьбою з голодом і сприяє продовольчій безпеці.
Торік 135 мільйонів людей страждали від гострого голоду, що є найбільшою кількістю за останні роки років. Більшість — через війни та збройні конфлікти. Комітет відзначає, що торік програма допомогла приблизно 100 млн людей у 88 країнах, які страждали від голоду та недостачі продовольства.
Крім того, через пандемію коронавірусу зростає кількість людей, які постраждають від голоду, зокрема в Ємені, Демократичній Республіці Конго, Нігерії, Південному Судані, де також ведуться збройні конфлікти.
«Їжа є найкращою вакциною проти хаосу, поки ми не отримаємо медичну вакцину»,
— заявляли у Всесвітній продовольчій програмі.
Нобелівський комітет наголошує, що Всесвітня продовольча програма просуває «братство націй, про яке вказував у заповіті Альфред Нобель», мобілізуючи держави-члени ООН боротися з голодом і не використовувати його як зброю.
Цьогорічна премія
5 жовтня в Стокгольмі, столиці Швеції, почався Нобелівський тиждень. Першими оголосили ім’я лауреатів премії з медицини і фізіології. Ними стали Харві Олтеру, Майклу Хаутону та Чарльзу Райсу — за внесок у боротьбу з вірусом гепатиту С.
6 жовтня премію з фізики отримали Роджеру Пенроузу, Райнгард Ґензелю і Андреа Ґез за дослідження чорних дір.
А 8 жовтня стало відомо, що лауреаткою премії з літератури стала американська поетеса Люїза Глюк.
Залишилося оголосити ще одного лауреата премії імені Нобеля з економіки. Це станеться 12 жовтня.