Купити квартиру в Дніпрі

61
61

29 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

29 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 29 листопада 2024 року. Чорна п’ятниця і День без покупок. Всеукраїнський день логіста. Православні вшановують пам’ять святих мучеників Парамона та Філумена. Залишилося 32 дні до Нового року. Це п’ятниця, і на цей день припадає 1010-й день повномасштабної війни в Україні.

29 листопада – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

29 листопада – яке сьогодні церковне свято

29 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

29 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Парамона та Філумена. Вони були римськими військовими, які стали мучениками за віру в Христа. Їхні життя і подвірні дії вшановуються в християнській традиції. Святий мученик Парамон був римським військовим, який вірив у Христа і відкрив свою віру перед іншими солдатами. Він був страчений за свою віру. Святий мученик Філумен також був римським військовим, який став мучеником за віру в Христа. Його життя і мучеництво вшановуються в християнській традиції. Ці святі є символами віри і відваги, і їхні історії надихають християн на вірність своїй вірі навіть перед обличчям смерті.

29 листопада у світі

Всесвітній день інформації

Кожного року в останню п’ятницю листопада світ відзначає День інформації.

Чорна п’ятниця

Чорна п’ятниця відома у всьому світі як день шалених знижок напередодні різдвяних свят.

День без покупок

Кожного року наприкінці листопада у світі, на противагу Чорній п’ятниці, відзначається особливе свято – День без покупок.

День “Клієнт не завжди правий”

29 листопада відзначають незвичайне свято – День «Клієнт не завжди правий».

День електронних привітань

29 листопада світ відзначає День електронних привітань. Свято запроваджене на честь різноманітних вітальних листівок, що користувачі інтернету отримують поштою та в соціальних мережах у зв’язку з особистими, професійними та національними святами. Достеменно невідомо, коли саме запровадили. Вважається, що це сталося у 1990 році.

Міжнародний день системного інженера

В останню п’ятницю листопада відзначається Міжнародний день системного інженера.

Міжнародний день жінок-правозахисників

Міжнародний день жінок-правозахисників, що відзначається 29 листопада, є вшануванням відваги жінок і дівчат, які відстоюють права людини, а також усіх, хто відстоює права жінок, дівчат і ЛГБТКІ-людей.

Всесвітній день мурахоїдів

Всесвітній день мурахоїдів відзначають 29 листопада.

Міжнародний день ягуара

Міжнародний день ягуара у багатьох країнах світу відзначають 29 листопада. Був оголошений офіційним святом у 2018 році на форумі, який відбувся в Нью-Йорку у штаб-квартирі ООН.

29 листопада в Україні

Всеукраїнський день логіста

Щорічно в останню п’ятницю листопада Україна відзначає День логіста.

Іменини 29 листопада

  • Данило, Денис, Іван, Микола, Сергій.

Талісманом людини, народженої 29 листопада, є рубін. Камінь, який здавна є символом пристрасного кохання. Існує думка, що рубін допомагає зупиняти кровотечі.

29 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 29 листопада

У народі 29 листопада – свято Парамонів день, Парамон Зимоуказатель. За старих часів у цей час зазвичай було багато снігу, і доводилося чистити дахи – це потрібно було робити винятково віниками і мітлами, вважалося, що лопатою можна випадково змахнути удачу.

У православне свято сьогодні в молитвах до святого просять зміцнити віру і дух, душевного спокою, здоров’я, благополуччя в родині.

На Парамона заведено готувати пісну випічку, а заповзятливі господині намагалися піти до сусідів і хоч що-небудь позичити: згідно з прикметою, після цього гроші самі знайдуть дорогу в дім.

Згідно з народними прикметами, люди цього дня намагалися передбачити, якою буде погода взимку. Для цього обов’язково стежили за погодніми явищами.

Цього дня може бути як відлига, так і справжня холоднеча. Якщо вітер сильно розхвилювався, то незабаром настане справжня зимова погода.

Ще прикмети 29 листопада^

  • вранці сніг зійшов — на Миколая буде сильна заметіль;
  • дим йде стовпом з димаря — буде сильний мороз;
  • сильний снігопад — наступний сезон буде врожайним;
  • зірки світять дуже яскраво — йде похолодання.

Що не можна робити 29 листопада:

  • Не варто підмітати підлогу різними віниками в одному приміщенні.
  • Забороняється сваритися і лихословити.
  • Не слід вагітним переступати через віники.

29 листопада в історії

Визначні події

  • 1830 — у Варшаві почалось Листопадове повстання 1830—1831.
  • 1899 — засновано іспанський футбольний клуб «Барселона».
  • 1929 — американський пілот Річард Берд з трьома компаньйонами першим у світі перелетів Південний полюс літаком.
  • 1947 — Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення про розділення підмандатної території Палестини і створення там незалежних єврейської й арабської держав. Наслідком цього рішення стала поява Держави Ізраїль.
  • 1959 — церемонію вручення нагород «Греммі» вперше показали по американському телебаченню. Серед лауреатів були Френк Сінатра і Дюк Еллінґтон.
  • 1999 — з метою запровадження атрибутів української державності Указом Президента № 1507/99 було постановлено, що офіційними символами глави держави є: Прапор (штандарт) Президента України, Знак Президента України, Гербова печатка Президента України, Булава Президента України.

Народилися 29 листопада

Григорій Косинка

  • 1778 — Григорій Квітка-Основ’яненко, український письменник
  • 1802 — Вільгельм Гауф, німецький письменник-казкар (Маленький Мук, Карлик ніс).
  • 1823 — Симонів Матвій (Номис Матвій), український етнограф і фольклорист.
  • 1874 — Антоніо Еґаш Моніш, португальський невропатолог, засновник сучасної психохірургії, лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології (1949) за впровадження хірургічного методу лікування шизофренії (лоботомія).
  • 1898 — Клайв Стейплз Льюїс, відомий ірландський та англійський письменник, філософ, літературний критик, спеціаліст із Середньовіччя.
  • 1899 — Григорій Косинка, український письменник Розстріляного відродження, учасник Перших визвольних змагань, розстріляний (1934).
  • 1932 — Жак Ширак (Jacques Chirac), французький політик, мер Парижа (1977–1986), прем’єр-міністр Франції (1974–1976, 1986–1988), президент Франції (з 1995 р.).
  • 1978 — Андрій Воробей, український футболіст («Шахтар» Донецьк, збірна України), найкращий бомбардир чемпіонату України (2000).

Померли 29 листопада

  • 1516 — Джованні Белліні, венеційський живописець, автор картин на релігійні та міфологічні теми.
  • 1780 — Марія-Терезія, знаменита правителька Габсбурзької монархії.
  • 1813 — Джамбаттіста Бодоні, італійський друкар і книговидавець, творець одного з типів класичного шрифту (антиква Бодоні), автор книги «Посібника з друкарства», що справила великий вплив на друкарську справу в Європі.
  • 1924 — Джакомо Пуччіні, італійський композитор, останній із плеяди композиторів, що символізують 300-літній розквіт італійської опери, автор опер «Манон Леско», «Богема», «Тоска», «Мадам Баттерфляй» (помер від раку у Брюсселі).
  • 1981 – Наталі Вуд (Наталія Миколаївна Захаренко), американська кіноакторка українського походження, відома за фільмами «Вестсайдська історія» та «Великі перегони».
  • 2001 — Джордж Гаррісон, британський рок-музикант, співак та композитор. Найбільше прославився як гітарист гурту «The Beatles».
  • 2023 — Генрі Кіссінджер, американський політик, Держсекретар (1973–77 рр.). Нобелівський лауреат.

Можливо, вам також буде цікаво: Цей день в історії: 18 листопада 2007 року сталася аварія на шахті Засядька – найбільша в історії України

Головні Новини України – тут

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу