В Україні скасували обов’язкове ЗНО у 2021 році

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок 13 квітня ухвалила за основу і в цілому проект закону № 5014 щодо забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби. Відповідне рішення підтримало 298 народних депутатів, передає NNS, посилаючись на УНН.

“Згідно законопроекту, випускники шкіл будуть звільнені від обов’язкового проходження ДПА у формі ЗНО, і зможуть самостійно обирати в умовах пандемії, в якій формі складати підсумкові оцінювання”, — сказала народна депутатка Лариса Білозір, представляючи законопроект у парламенті.

Законопроект передбачає надання учням, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання — шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Прийняття закону, на думку авторів, сприятиме мінімізації ризиків захворювання серед осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення COVID-19.

Дія законопроекту розповсюджуватиметься на здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році.

Нагадаємо, у березні поточного року МОН повідомило, що учні, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнені від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році.

Також нагадаємо, що від обов’язкового ЗНО українські  випускники були звільнені і у минулому році. Причиною теж стала пандемія коронавірусу.

To Top