В Україні планують змінити тариф на доставку газу

У той час як з 1 травня українці почнуть платити за газ за новими річними тарифами, Кабмін планує змінити ціну і на доставку газу, передає NNS, посилаючись на СтопКор.

Депутати хочуть ввести мораторій на попередні рішення про доставку газу, що призведе до зниження тарифу для деяких громадян.

З 1 лютого вартість доставки в регіонах України відрізняється. Максимальний тариф становить 1,79 гривень за кубометр при вартості газу 6,99 грн за кубометр.

Зараз уряд працює над тим, щоб вартість транспортування блакитного палива була єдиною для всіх споживачів по всій Україні. Це дозволить знизити вартість доставки газу для більшості людей. Зараз вартість доставки у великих містах нижче, ніж в невеликих селах. Також тариф на розподіл газу залежить від обсягів споживання. Чим більше споживання газу і чим менша довжина мереж, тим менше тариф на доставку, і відповідно навпаки.

Якою буде ціна на газ?

Ціни на газ, річні тарифи на газ, які вже 25 квітня компанії-постачальники запропонують українцям, можуть бути від 10 гривень і вище. Цього року споживачам немає підстав розраховувати на низькі торішні літні ціни. Найвигідніший річний тариф на газ швидше за все запропонує “Нафтогаз”, однак, і він не буде нижче 8 грн за кубометр.

Тарифи на газ для населення з травня: як працюватиме механізм

To Top