Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Украинцев хотят обязать содержать нетрудоспособных родителей[:ua]Українців хочуть зобов’язати утримувати непрацездатних батьків[:]

[:ru]Украинцев планируют на законодательном уровне обязать содержать пожилых родителей, передает НСН, ссылаясь на Слово и Дело.

Существующий закон о помощи пожилым родителям или другим родственникам на практике часто игнорируют. В Минсоцполитики таким раскладом дел недовольны.

Министерством социальной политики Украины был установлен размер оплаты услуг социальных служб, чтобы защитить права пожилых людей. Кроме того, планируется узаконить сумму, которую обязаны будут тратить на пожилых людей опекуны, заключившие с ними договор пожизненного содержания.

Раньше забота о пожилых нетрудоспособных родителей была моральным долгом, но теперь ее также будет регламентировать законопроект, который сейчас находится на стадии общественного обсуждения, «О защите имущественных прав отдельных категорий лиц и возмещения расходов на уход за такими лицами».

Как сказано в пояснительной записке к законопроекту, на практике закон о помощи пожилым родителям или другим родственникам часто игнорируют. Наказания за это нет, а люди преклонного возраста вынуждены пользоваться помощью на государственные деньги. Законопроектом вводится норма, согласно которой обязательства компенсации расходов, которые несет государственный бюджет на содержание пожилых людей, ложится именно на плечи родственников. Им придется оплачивать все социальные расходы, которые раньше несло государство – за услуги соцработника или же за содержание в спецучреждении, и т. д. В противном случае государство может требовать возмещения расходов через суд.

Похожие обязательства накладываются на опекунов, которые заключают с одиноким пожилым человеком договор пожизненного содержания за право наследовать его жилье или другое имущество, в противном случае опекунов лишат права на имущество по договору, и оно отойдет государству.

Договоры пожизненного содержания планируется сделать более строгими в отношении опекунов, которые сейчас могут брать на себя обязательства или по содержанию, или по уходу за пожилым человеком, или оба варианта сразу, однако новый законопроект обяжет их делать и то, и другое. Кроме того, он требует в обязательном порядке оговаривать все виды обеспечения и все виды ухода, которые обязан предоставлять опекун, и устанавливает минимальную сумму обеспечения – в размере двух прожиточных минимумов.

Люди, которые наследуют имущество пожилого человека, по договору пожизненного содержания, обязаны будут оплачивать все «разумные расходы, которые были сделаны… другим лицом (физическим или юридическим) на содержание, уход, лечение и погребение».

Сейчас власть обязана предотвращать незаконное отчуждение жилья пожилых людей и людей с инвалидностью. В случае необходимости и по желанию этих людей на них ложится обязанность организовать им уход или устроить в специализированное учреждение, где им будет обеспечен уход. Но законом разрешено заключение с пожилыми людьми договора об обеспечении органам соцзащиты – в обмен на то, что их жилье потом отойдет государству.

Также органы социальной опеки будут следить за качеством предоставляемых услуг и за тем, чтобы опекаемых не лишили имущества.

Як з рахунків українців автоматично списуватимуть борги за новими правилами[:ua]Українців планують на законодавчому рівні зобов’язати утримувати літніх батьків, передає НСН, посилаючись на Слово і Діло.

Існуючий закон про допомогу літнім батькам або іншим родичам на практиці часто ігнорують. У Мінсоцполітики таким розкладом справ незадоволені.

Міністерством соціальної політики України було встановлено розмір оплати послуг соціальних служб, щоб захистити права літніх людей. Крім того, планується узаконити суму, яку зобов’язані будуть витрачати на літніх людей опікуни, які уклали з ними договір довічного утримання.

Раніше турбота про літніх непрацездатних батьків була моральним обов’язком, але тепер її також буде регламентувати законопроєкт, що знаходиться на стадії громадського обговорення, «Про захист майнових прав окремих категорій осіб і відшкодування витрат на догляд за такими особами».

Як сказано в пояснювальній записці до законопроєкту, на практиці закон про допомогу літнім батькам або іншим родичам часто ігнорують. Покарання за це немає, а люди похилого віку змушені користуватися допомогою державним коштом. Законопроєктом вводиться норма, за якою зобов’язання компенсації витрат, які несе державний бюджет на утримання літніх людей, лягає саме на плечі родичів. Їм доведеться оплачувати всі соціальні витрати, які раніше несла держава – за послуги соцпрацівника або ж за утримання в спецустанові, і т. д. В іншому випадку держава може вимагати відшкодування витрат через суд.

Схожі зобов’язання накладаються на опікунів, які укладають з самотньою літньою людиною договір довічного утримання за право успадкувати його житло або інше майно, в іншому випадку опікунів позбавлять права на майно за договором, і воно відійде державі.

Договори довічного утримання планується зробити більш суворими стосовно опікунів, які зараз можуть брати на себе зобов’язання або за змістом, або по догляду за літньою людиною, або обидва варіанти відразу, проте новий законопроєкт зобов’яже робити їх і те й інше. Крім того, він вимагає в обов’язковому порядку обумовлювати всі види забезпечення і всі види догляду, які зобов’язаний надавати опікун і встановлює мінімальну суму забезпечення – в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Люди, які успадковують майно літньої людини за договором довічного утримання, зобов’язані будуть оплачувати всі «розумні витрати, які були зроблені… іншою особою (фізичною або юридичною) на утримання, догляд, лікування та поховання».

Зараз влада зобов’язана запобігати незаконному відчуженню житла літніх людей і людей з інвалідністю. У разі необхідності та за бажанням цих людей на них лягає обов’язок організувати їм догляд або влаштувати в спеціалізований заклад, де їм буде забезпечений такий догляд. Але законом дозволено укладення з літніми людьми договору про забезпечення органам соцзахисту – в обмін на те, що їх житло потім відійде державі.

Також органи соціальної опіки стежитимуть за якістю надаваних послуг – і за тим, щоб опікуваних не позбавили майна.

Як з рахунків українців автоматично списуватимуть борги за новими правилами[:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×