Українцям перерахують пенсії з 1 березня: хто і на яку надбавку може розраховувати

В Україні з 1 березня розпочнеться щорічна індексація пенсій. Цього року вона збільшиться на 11%, але далеко не для всіх пенсіонерів, передає NNS, посилаючись FaceNews.ua.

Як проходить індексація пенсій в Україні

З 2019 року в Україні проводять автоматичну індексацію пенсій. При її розрахунку враховується зростання інфляції і збільшення середньої зарплати в минулому році.

Сума підвищення розраховується за такою формулою: 50% показника інфляції 2020 року + 50% зростання середньої зарплати за минулий рік.

В даний момент середній розмір пенсії за віком в Україні становить 3 538,97 грн. Таким чином, в 2021 році пенсіонери зможуть розраховувати на надбавку близько 389 грн.

Хто може розраховувати на надбавку

На збільшення можуть розраховувати пенсіонери, які отримують такі виплати:

  • за віком;
  • по інвалідності;
  • по втраті годувальника;
  • за вислугою років (медпрацівники і вчителі, чий стаж становить не менше 30 років роботи за професією).

На 11% буде підвищено розрахунковий розмір середньої зарплати за три роки, на підставі якої вважається пенсія. При цьому підвищення не торкнеться надбавок за надстаж і доплат для окремих категорій.

Індексація обійде стороною пенсіонерів, які за формулою заробили на пенсію, розмір якої менше, ніж на 11% від мінімальної.

Також підвищення не торкнеться тих, хто зараз отримує максимальну пенсію.

Працюючим пенсіонерам усіх категорій пенсії перераховуватимуть у квітні 2021 року з урахуванням зарплати в період роботи та набутого стажу.

Для частини українців з 1 квітня підвищується пенсійний вік: кого торкнеться

Уряд пропонує встановлювати щорічну індексацію пенсій не пізніше 1 березня

 

To Top