Степанов ошукав тяжкохворих – заява нардепа, експерта із захисту прав пацієнтів

Як повідомлялось раніше, в Україні легалізували деякі ліки на основі канабісу, але не всі. Експертка в сфері захисту прав пацієнтів, народний депутат Верховної Ради України від партії «Голос» Ольга Стефанишина прокоментувала цю подію, передає NNS, посилаючись на сторінку нардепа у Фейсбуці.

Пам’ятаєте, я нещодавно розповідала, що Максим Степанов втюхує Уряду проєкт постанови, що нібито легалізує медичний канабіс. І фактично забрав останню надію у пацієнтів, яким потрібні такі ліки. Щоб лобіювати конкретних імпортерів від фармбізнесу. Бо ця постанова дозволяє імпорт ЛИШЕ 2 препаратів. Ціна яких настільки захмарна, що їх зможуть придбати хіба одиниці, – написала Стефанишина.

Вона також оприлюднила думку з цього приводу матері дівчинки, яка страждає від тяжкої форми епілепсії, Вікторії Мостовенко:

Ця постанова не дає жодної можливості тяжкохворим в Україні отримати ліки на основі медичного канабісу, які ефективно полегшували їхній стан чи лікували. Наразі я не можу піти в аптеку і купити необхідний препарат для моєї дитини, яка страждає від епілептичних нападів, від спастики і від страшного болю, – сказала мама.

Стефанишина нагадала, що в Україні мільйони маленьких і дорослих пацієнтів з епілепсією, онкологією, хворобою Паркінсона тощо. І всім цим людям потрібна реальна допомога, а не фікція від Степанова та Кабінет Міністрів України.

Закликаю владу припинити замилювати очі пацієнтам і лікарям. Дайте можливість нормально лікуватися в Україні! –написала нардеп.

Вона пообіцяла і далі працювати над законопроєктом про реальну легалізацію конопель в медичних та наукових цілях.

Готуємо проєкт до розгляду в Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Боротьба триває, – запевнила Стефанишина.

В Україні легалізували препарати на основі медичного канабісу: які саме

To Top