Шестирічна донька затриманого в Криму мешканця Кривого Рогу весь час виглядає тата

10 березня 2021 року в окупованому Криму був затриманий ФСБ Росії позаштатний кореспондент Радіо Свобода (проект «Крим Реалії»), мешканець Кривого Рогу Владислав Єсипенко. Рідні почали боротьбу за його звільнення.

Чи не найсильніше дана подія вдарила по маленькій доньці бранця Кремля. Шестирічна дівчинка не може зрозуміти, куди подівся її тато і чому він навіть не телефонує їй. Про це NNS повідомляє, посилаючись на дружину Владислава Єсипенка Катерину.

На своїй сторінці у Фейсбуці жінка розповіла, що дитина намалювала для батька вітальну листівку, адже 13 березня у Владислава був День народження. Звісно, чоловік не отримав її і навіть не бачив. Окупаційна влада досі не допускає до нього незалежних адвокатів і родичі навіть не знають, у якому він стані і що з ним.

Цитуючи доньку, Катерина пише:

«Я так скучила. А скільки мені його чекати? Скільки він буде затримуватись на роботі? Мені так хочеться йому сказати: «Татко, скоріше приїзди».

«Дитина поки що вірить, що тато повернеться. Підбігає до вікна і виглядає його. Чекає. А що їй казати через місяць? А через рік?» – задається питанням мати.

Вітальну листівку від доньки в цьому році Владислав не отримав

Владислав з дружиною Катериною. Ще зовсім недавно вони були щасливою родиною, і нічого не віщувало біди

Сестра Владислава Єсипенка, столична журналістка Лариса Крупіна пише

«10 березня в Криму ФСБ незаконно затримала і кинула до в’язниці мого брата, журналіста Радіо Свобода (проект Крим Реалії) Владислава Єсипенка. Напередодні чергової річниці окупації Криму він виконував там редакційне завдання.
Правозахисні організації України, міжнародна журналістська спільнота, керівництво Радіо “Свобода”,  а також посольство США в Україні  засудили арешт окупаційною владою Крима українського журналіста та назвали його політично вмотивованим.
У боротьбу включилися колеги Владислава з Крим Реалії, відомі адвокати Алексей Ладин,  Эмиль Курбединов та Кримська правозахисна група під керівництвом Ольга Скрипник .
Підтримайте, будь ласка, добрим словом  дружину та маленьку донечку Владислава… Попереду- довгі місяці боротьби. І ми її не припинятимемо ні на мить».

Дівчинка дуже прив’язана до тата, і зараз страждає

16 березня в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії повідомили, що затримали 10 березня в Криму Владислава Єсипенка за збір інформації «в інтересах спецслужб України», – інформує видання Радіо Свобода, з яким співпрацював журналіст-фрілансер.

Як стверджують у ФСБ, Єсипенко «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму». «Суд» у Криму відправив чоловіка під арешт.

Єсипенка затримали після акції до дня народження Тараса Шевченка, що проходила в Сімферополі 9 березня. Він, разом з декількома патріотами України, покладав квіти до монументу.

У ФСБ посилаються на свідчення Єсипенка, в яких він нібито повідомив, що збирав інформацію «в інтересах спецслужб України за завданням офіцера чинного резерву 8-го відділу 5-го департаменту СЗР України полковника Кравчука В.А., а саморобний вибуховий пристрій за його рекомендацією зберігав в автомобілі для забезпечення власної безпеки».

Служба зовнішньої розвідки України на інформацію ФСБ про співпрацю Владислава Єсипенка з українськими спецслужбами повідомила Крим.Реалії, що «не коментує провокації російських спецслужб».

«Така пропагандистська акція напередодні річниці окупації Криму – це зручний привід для відволікання уваги населення від численних внутрішніх проблем півострова», – додали пізніше у пресслужбі СЗР України.

У Національній спілці журналістів України закликали до негайного звільнення Єсипенка. Українські правозахисники також опублікували спільну заяву, в якій вимагали від російської влади звільнити Владислава Єсипенка, а Україна і міжнародне співтовариство закликали посилити тиск на Росію за переслідування на анексованому півострові.

Прокуратура АРК повідомила про те, що українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом затримання і арешту в Криму Владислава Єсипенка.​

МЗС України вимагає допустити до затриманого в Криму Владислава Єсипенко незалежного адвоката.

Відео затримання Єсипенка в окупованому Криму, оприлюднене російським виданням РІА Новини

Навіть росіяни в коментарях глузують над  ФСБ, називаючи всю ситуацію постановою

19 березня у Києві відбулася прес-конференція, присвячена затриманню громадянина України у Криму

To Top