Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Жителей Украины переводят на новые газовые тарифы[:ua]Жителів України переводять на нові газові тарифи[:]

[:ru]Украинцев начали переводить на новый тариф газа, который на 50% дороже. При этом потребителям об этом не сообщают. А тем, кто за 60 дней не поменяет поставщика, просто отключат голубое топливо.

О том, как работает поставщик “последней надежды” и для кого расходы на отопление могут взлететь на тысячи гривен в месяц пишет “Обозреватель”, передает НСН.

На услуги ППН автоматически перейдет любой украинец, поставщик которого отказался выполнять свои обязательства (не имеет возможности поставлять газ по указанному тарифу или же решил, что ему это невыгодно).

Согласно данным Украинской энергетической биржи, рыночная цена в октябре составит 24,9 грн за куб (условия предоплаты), и 29,1 грн за куб по условиям послеоплаты. При этом большинство поставщиков голубого топлива обязались продавать украинцам куб по цене в 8 грн. Кроме того, традиционно украинцы еще и задерживают платежи.

В этой ситуации выжить могут только те компании, которые подписали с “Нафтогазом” контракт и будут покупать у компании голубое топливо не по рыночной цене, а за 7,96 грн. Так, к примеру, сделала Региональная газовая компания Дмитрия Фирташа. Каждый куб они продают по цене на 3 копейки дороже, чем купили, на этом и зарабатывают.

А вот у мелких и средних компаний могут возникнуть большие проблемы, что уже происходит. К примеру, отказался работать поставщик, услугами которого пользовался глава департамента жилищно-коммунальной инфраструктуры Общественного совета при КГГА Олег Попенко. В результате эксперта в сфере ЖКУ перевели на услуги ППН, но об этом не сообщили.

“Даже на сайте моего поставщика нет этой информации. Хорошо, что мне позвонили и начали требовать погасить долг, так бы я мог и не узнать о том, что уже являюсь клиентом ППН”,рассказал он.

Ранее мы писали: Тарифы для населения: украинцам назвали, какими будут “зимние” цены на газ

Зимой на отопление дома в среднем может уходить до 500 кубов газа, говорит Попенко. В среднем обычные поставщики продают каждый куб за 8 грн, а вот “последний” поставщик – за 12 грн. И учитывая, что никто не сообщает о переходе к новой компании, вполне может оказаться, что огромному числу семей после “банкротства” поставщика вместо привычных 4 тыс. грн придется отдать за газ уже 6 тыс. грн.

То есть без какой-либо причины придется заплатить на 2 тыс. грн больше. Но и это не все. Как поясняют в “Нафтогазе” (компании поручили стать ППН), услуги предоставляются только в течение 60 дней, а затем газ должны отключить.

За эти 60 дней клиент должен найти другого работающего поставщика и заключить с ним договор, а параллельно погасить задолженность перед ППН. Но вот в случае, когда клиент не знает, что он стал клиентом “последней” компании, эти 60 дней можно легко пропустить.

Газовики могут прийти домой и отключить газ. Важно здесь отметить, что отключить голубое топливо в отдельной квартире крайне сложно, а вот в частном доме куда проще. Голубое топливо, добавляет Попенко, отключали даже в период карантина, когда было запрещено как-либо ограничивать предоставление коммунальных услуг.

“Ко мне обращались из Черниговской области, из Ирпеня. Приходили газовики и говорили: у вас, например, утечка газа, мы должны отключить вас. А когда человек через время обращался с просьбой восстановить газоснабжение, требовали сначала оплатить долг”, рассказывает глава Общественного совета КГГА по вопросам ЖКУ.

Сейчас обязанность уведомлять о том, что поставщик больше не предоставляет услуги, лежит на самом поставщике. Но компания, которая перестала получать деньги от клиентов и больше не работает в этой сфере, не заинтересована тратить деньги и время на информирование украинцев.

ППН в лице “Нафтогаза” имеет все ресурсы для того, чтобы проинформировать всех своих клиентов. С другой же стороны, и сами украинцы должны более внимательнее относится к тому, кто им предоставляет коммунальные услуги и вовремя ли они получают платежки.

Если платежки не поступают, то как минимум можно позвонить своему поставщику и узнать, что произошло. Также можно заранее изучить информацию о компании, которая продает вам газ: как минимум узнать, подписали ли они контракт для покупки голубого топлива по цене в 7,96 грн.[:ua]Українців почали переводити на новий тариф на газ, який на 50% дорожче. До того ж споживачам про це не повідомляють. А тим, хто за 60 днів не змінить постачальника, просто вимкнуть блакитне паливо.

Про те, як працює постачальник “останньої надії” і для кого витрати на опалення можуть злетіти на тисячі гривень на місяць пише “Обозреватель”, передає НСН.

На послуги ППН автоматично перейде будь-який українець, постачальник якого відмовився виконувати свої зобов’язання (не має можливості постачати газ за вказаним тарифом або ж вирішив, що йому це невигідно).

Згідно з даними Української енергетичної біржі, ринкова ціна в жовтні становитиме 24,9 грн за куб (умови передоплати), і 29,1 грн за куб за умовами післяплати. Водночас більшість постачальників блакитного палива зобов’язалася продавати українцям куб за ціною в 8 грн. Крім того, традиційно українці ще й затримують платежі.

У цій ситуації вижити можуть тільки ті компанії, які підписали з “Нафтогазом” контракт і будуть купувати у компанії блакитне паливо не за ринковою ціною, а за 7,96 грн. Так, наприклад, зробила Регіональна газова компанія Дмитра Фірташа. Кожен куб вони продають за ціною на 3 копійки дорожче, ніж купили, на цьому і заробляють.

А ось у дрібних і середніх компаній можуть виникнути великі проблеми, що вже відбувається. Наприклад, відмовився працювати постачальник, послугами якого користувався глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко. В результаті експерта у сфері ЖКП перевели на послуги ППН, але про це не повідомили.

“Навіть на сайті мого постачальника немає цієї інформації. Добре, що мені подзвонили і почали вимагати сплатити борг, так би я міг і не дізнатися про те, що вже є клієнтом ППН”,розповів він.

Раніше ми писали: Тарифи для населення: українцям назвали, якими будуть “зимові” ціни на газ

Взимку на опалення будинку в середньому може йти до 500 кубів газу, говорить Попенко. В середньому звичайні постачальники продають кожен куб за 8 грн, а ось “останній” постачальник – за 12 грн. І враховуючи, що ніхто не повідомляє про перехід до нової компанії, цілком може виявитися, що величезній кількості сімей після “банкрутства” постачальника замість звичних 4 тис. грн доведеться віддати за газ уже 6 тис. грн.

Тобто без будь-якої причини доведеться заплатити на 2 тис. грн більше. Але і це не все. Як пояснюють у “Нафтогазі” (компанії доручили стати ППН), послуги надаються тільки протягом 60 днів, а потім газ повинні вимкнути.

За ці 60 днів клієнт повинен знайти іншого постачальника і укласти з ним договір, а паралельно погасити заборгованість перед ППН. Але ось у разі, коли клієнт не знає, що він став клієнтом “останньої” компанії, ці 60 днів можна легко пропустити.

Газовики можуть прийти додому і вимкнути газ. Важливо тут відзначити, що припинити подачу блакитного палива в окремій квартирі вкрай складно, а ось у приватному будинку куди простіше. Блакитне паливо, додає Попенко, вимикали навіть у період карантину, коли було заборонено будь-яким чином обмежувати надання комунальних послуг.

“До мене зверталися з Чернігівської області, з Ірпеня. Приходили газовики і говорили: у вас, наприклад, витік газу, ми повинні від’єднати вас. А коли людина через деякий час зверталась із проханням відновити газопостачання, вимагали спочатку сплатити борг”,розповідає голова Громадської ради КМДА з питань ЖКП.

Зараз обов’язок повідомляти про те, що постачальник більше не надає послуг, повинен сам постачальник. Але компанія, яка перестала отримувати гроші від клієнтів і більше не працює в цій сфері, не зацікавлена витрачати гроші і час на інформування українців.

ППН в особі “Нафтогазу” має всі ресурси для того, щоб проінформувати всіх своїх клієнтів. З іншого ж боку, і самі українці повинні більш уважно ставитись до того, хто їм надає комунальні послуги і чи вчасно вони отримують платіжки.

Якщо платіжки не надходять, то як мінімум можна подзвонити своєму постачальнику і дізнатися, що сталося. Також можна заздалегідь вивчити інформацію про компанію, яка продає вам газ: хоча б дізнатися, чи підписали вони контракт для закупівлі блакитного палива за ціною в 7,96 грн.[:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×