Перший тиждень після Великодня: що можна і чого не можна робити

Перший тиждень після Великодня називається Світла седмиця або Світла тиждень. У 2021 році припадає на період з 3 по 9 травня. Це час радості, відпочинку і веселощів. Віруючі ходять в гості, вітають один одного словами: “Христос Воскрес – Воістину Воскрес!”

Понеділок Світлого тижня

У понеділок Світлої седмиці люди ходять один до одного в гості. Причому за старовинною традицією роблять це чоловіки, залишаючи дружину і дочок вдома. З собою беруть паски, крашанки та інші ласощі.

Вівторок Світлого тижня

У вівторок жінки вже починали ходити в гості, а їх чоловіки в цей день не відвідували рідних. Але ці традиції відходять і їх практично не дотримуються.

Середа Світлого тижня

По середах “Великодніх свят” багато селян влаштовували танці і веселощі. І дорослі, і діти збиралися “на музику”, щоб проводити святки.

Четвер Світлого тижня

Починаючи з четверга Світлого тижня, дозволялося влаштовувати оглядини. Дівчата починали закликати весну, вирушаючи на пагорби зі зворушливими піснями. Також існував звичай “водити кобилу”: на палиці робили голову, прив’язували хвіст і пропонували всім бажаючим “покататися”. Водив таку “кобилу” убраний циганом чоловік.

П’ятниця Світлого тижня

П’ятниця Світлої седмиці відома також як Прощений день. У Світлу п’ятницю до молодят за традицією приходили в гості близькі родичі. Також у цей день дівчата вмивалися холодною водою, щоб весь рік залишатися здоровими.

Субота Світлого тижня

У суботу влаштовували ігри та гуляння, катання яєць.

Неділя Світлого тижня

Неділю Світлої седмиці ще називають Червоною гіркою. У цей день вважалося поганою прикметою сидіти вдома незаміжнім дівчатами і неодруженим парубкам. Потрібно проводжати було Великдень, проводжати обряди зустрічі весни.

Чого не можна робити в Світлу седмицю

Весь Світлий тиждень після Пасхи треба радіти, а не сумувати за померлими. У ці дні не проводять панахиди.

To Top