Коли в Україні подешевшає цукор?

Останнім часом ціни на продукти не радують українців. Суттєво подорожчали цукор, соняшникова олія, яйця тощо. Але експерти дають оптимістичні прогнози. Принаймні щодо цукру, передає NNS, посилаючись на businessua.com.

В Україні в найближчі тижні ціни на цукор вирівняються і продукт стане доступнішим для громадян. Цьому має сприяти імпорт додаткових 50 тис. тонн цукру-сирцю.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки.

У Мінекономіки кажуть, що нині цукор продають за ціною 24,5 грн за кілограм. А тому для забезпечення учасників виробничого процесу сировиною, насиченні внутрішнього ринку достатніми обсягами цукру та стабілізації цін, в березні Мінекономіки видало ліцензії на імпорт 120 тис. тонн цукру-сирцю.

“Зараз у Мінекономіки розглядається питання щодо видачі найближчим часом ліцензій на імпорт додаткових 50 тис. тонн цукру-сирцю. Крім того, у лютому-березні було завезено 40 тис. тонн цукру за встановленою тарифною квотою із нульовою ставкою мита відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС”, – сказано в повідомленні.

Заступник голови Мінекономіки  Тарас Висоцький уточнив, що собівартість цукру з ввезеної цукрової сировини складає близько 20 грн/кг. Відповідно, вважають у міністерстві, після здійснення імпорту у найближчі тижні цінова ситуація вирівняється і цукор стане доступнішим для українців.

“Тим часом, в парламенті розглядається можливість тимчасового обнулення імпортного мита на ввезення цукру білого в Україну, що також сприятиме насиченню внутрішнього ринку цукром”, – додав Висоцький.

Крім того, зазначається, що за оперативними даними областей у 2021 році очікується посіяти цукрові буряки на площі майже 230 тис. га. Це, як очікується, дозволить повністю задовольнити внутрішній ринок цукром власного виробництва протягом вересня 2021 року – серпня 2022 року. Також це дозволить експортувати надлишок на зовнішні ринки.

Крім того, відомо, що Антимонопольний комітет України розпочав перевірку двох компаній через імовірну змови на ринку цукру, що могло призвести до необґрунтованого подорожчання продукту.

В Україні подорожчає “молочка”: коли і на скільки

To Top