Хвиля дитячих самогубств в Україні: омбудсмен б’є на сполох

В Україні сплеск дитячих самогубств. Омбудсмен Людмила Денисова б’є на сполох. Тільки за один вечір і ніч з 27 на 28 травня обірвалося два молодих життя, передає NNS. І це лише ті випадки, про які повідомляють ЗМІ.

Так, перша трагедія сталася у Кривому Розі приблизно о 02:30 28 травня. Тут 16-річний хлопець випав з вікна, про це пише Дніпро вечірній. Травми, отримані при падінні, виявилися не сумісними з життям. Інформацію підтвердили в Криворізькому районному управлінні поліції.

«Мешканці будинку на вулиці Мусоргського почули звук битого скла. Виглянувши у вікно, вони побачили силует чоловіка, що лежав на животі. Як виявилося, це їх 16-річний сусід по будинку. На місце події прибула швидка, проте врятувати хлопця не вдалося – травми, отримані при падінні з висоти восьмого поверху, були не сумісними з життям. Справою зайнялися правоохоронці, вони з’ясували, що намірів звести рахунки з життям підліток не висловлював. Тільки скаржився останнім часом на головний біль.
Хлопчик вистрибнув з вікна в під’їзді між восьмим і дев’ятим поверхами. Сама сім’я проживає на четвертому. За словами дядька підлітка, його племінник вночі закрив своїх батьків у кімнаті, звідки взяв молоток і вийшов у під’їзд», – наголошується в повідомленні.

Друга трагедія сколихнула Черкаси. Тут 14-річний хлопець повісився у себе вдома, пише МЕТА. Мертвого сина виявили батьки, коли повернулися додому після роботи.

Правоохоронці отримали повідомлення про самогубство у четвер, 27 травня, о 22:30. Щодо інциденту відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України.

Правоохоронні органи вилучили телефон та комп’ютер хлопця для перевірки листувань та дзвінків. Відомо, що на момент скоєння самогубства підліток був вдома сам.

Як повідомила речниця Черкаської поліції Зоя Вовк, родину хлопця не перебувала на обліку в соціальних службах. Вчителі та сусіди відгукуються про сім’ю добре.

Омбудсмен (уповноважена з прав людини) Людмила Денисова заявила, що вона занепокоєна частими трагічними випадками, у тому числі суїцидами, які останнім часом трапляються серед дітей та підлітків.

Останнім часом у ЗМІ регулярно з’являються повідомлення про трагічні випадки з дітьми, у тому числі і щодо того, як діти і підлітки вирішують звести рахунки з життям.
Причини і обставини спроб самогубств, які часто закінчуються летально, в кожному випадку різні: сварки з батьками, доведення дітей до самогубства через соцмережі, булінг – знущання та цькування з боку однокласників, або інших учасників освітнього процесу, нерозділене кохання, розлучення батьків тощо, – зазначила вона.

І привела невтішну статистику. Так, за інформацією Національної поліції, за 2020 рік в України зафіксовано 123 випадки підліткових самогубств, водночас за чотири місяці поточного року кількість суїцидів або спроб становить вже 126 випадків.

Також Людмила Денисова згадала у своєму пості про трагедію, яка сталася у Львові 26 травня.  Через сварку з батьком випала з вікна 11-річна дівчинка. На щастя, вона залишилась жива. А от хлопцям, про які йдеться вище, не пощастило…

У зв’язку з зазначеним , закликаю центральні органи виконавчої влади: Міністерство соціальної політики, Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я, органи Національної поліції об’єднати свої зусилля щодо вжиття заходів, спрямованих на попередження трагічних випадків та раннє виявлення сімей в складних життєвих обставинах.
Звертаюся до керівників органів опіки та піклування, соціальних служб з вимогою більш відповідально ставитись до виконання своїх повноважень із захисту прав дітей.  Адже це може врятувати здоров’я та життя дитини, – наголосила Денисова.

To Top