[:ru]Украинцы, которые имеют задолженность по оплате коммунальных услуг, все равно имеют право на субсидию. По закону жилищная субсидия назначается в случае наличия задолженности, если заключен договор о ее реструктуризации
Субсидия не назначается при наличии просроченной более 3 месяцев задолженности по оплате коммунальных услуг, срок исковой давности которой не истек и общая сумма которой превышает 20 необлагаемых минимумов доходов граждан (340 гривен). О заключении договора о реструктуризации потребителям следует обратиться к поставщикам соответствующих коммунальных услуг.
Об этом НСН узнал из сообщения на сайте TODAY.UA.
Договор реструктуризации следует заключить вовремя
Обычно договор реструктуризации заключается на несколько месяцев или даже больше, чем на год. В течение этого времени должник равными частями выплачивает свой долг за коммуналку. Нельзя забывать и про текущие платежи, чтобы не накапливалась новая задолженность.
Договоры реструктуризации должны быть заключены в течение двух месяцев от начала отопительного сезона. Если должник уложится в этот срок, то в таком случае субсидия будет назначена ему задним числом, с начала отопительного сезона. Если же договоры о реструктуризации будут заключены более чем через два месяца после начала отопительного сезона, то субсидию дадут только со дня заключения договора.
С 2021 года подавать документы на перерасчет субсидий украинцам не нужно. Нормативы, соответственно и выплаты будут увеличены автоматически всем предыдущим субсидиантам.
Кстати, недавно “НСН” писал: Названа категорія громадян, яка не зможе отримати субсидію[:ua]Українці, які мають заборгованість з оплати комунальних послуг, все одно мають право на субсидію. За законом житлова субсидія призначається у разі наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості.
Житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад 3 місяців заборгованості з оплати комунальних послуг, термін позовної давності якої не закінчився та загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень). Щодо укладення договору про реструктуризацію споживачам слід звернутися до постачальників відповідних комунальних послуг.
Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.
Договір реструктуризації слід укласти вчасно
Зазвичай договір реструктуризації укладається на кілька місяців або навіть більше, ніж на рік. Протягом цього часу боржник рівними частинами виплачуватиме свій борг за комуналку. Звичайно, не можна забувати і про поточні платежі, щоб не накопичувалася нова заборгованість.
Договори реструктуризації мають бути укладені протягом двох місяців від початку опалювального сезону. Якщо боржник укладеться в цей термін, то в такому разі субсидія буде призначена йому заднім числом, з початку опалювального сезону. Якщо ж договори про реструктуризацію будуть укладені більш як через два місяці після початку опалювального сезону, то субсидію дадуть лише з дня укладення договору.
З 2021 року подавати документи на перерахунок субсидій українцям не потрібно. Нормативи, відповідно і виплати, будуть збільшені автоматично всім попереднім субсидіантам.
До речі, нещодавно “НСН” писав: Названа категорія громадян, яка не зможе отримати субсидію[:]