Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]В Украине цена на землю искусственно завышена в несколько раз: названа причина[:ua]В Україні ціна на землю штучно завищена у декілька разів: названа причина[:]

[:ru]Рынок земли неожиданно натолкнулся на еще одну проблему. Компьютер, который автоматически определяет оценочную стоимость земли, ее искусственно завышает. Причем бывает, что цена на землю завышена в несколько раз

Чем помочь в этой ситуации, в кадастровой службе уже знают. Но панацея стоит дорого и потребует длительного внедрения. Поэтому, пока приходится корректировать все вручную, а это немного незаконно. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте TODAY.UA

Согласно закону, цена на землю, по которой ее продают на рынке, не должна быть ниже чем оценочная стоимость земли в том регионе, где она находится. Однако нередко так случается, что автоматическая система искусственно завышает оценочную стоимость земли, причем бывает, что завышает в разы. Естественно, что за такие деньги никто землю сейчас не будет покупать. А тем временем компьютеру, которрый сгенерировал ошибочную стоимость, ничего не докажешь: он свое дело знает.

[:ru]В Украине цена на землю искусственно завышена в несколько раз: названа причина[:ua]В Україні ціна на землю штучно завищена у декілька разів: названа причина[:]

Дело в том, что некоторые участки земли продаются очень дорого. В основном это касается земель, которым намерены изменить целевое назначение и использовать их не в агропроизводстве, а в других целях. Больше всего таких случаев, естественно – в столичном регионе, в пригородах Киева.

“Первые месяцы либерализации оборота земель сельхозназначения обнаружили проблему, что оценочная стоимость земель, сгенерированная системой в автоматическом режиме, часто завышена. Результаты анализа показали, что 97% площади отчуждается по цене менее 70 тыс. грн за гектар”, – говорит первый заместитель председателя Государственной службы Украины по вопросам геодезии, картографии и кадастра Анатолий Мирошниченко.

Например, участок земли продали за полтора-два миллиона гривен. Ясно, что на этих 2-3 гектарах никто не будет выращивать картошку или сеять рапс. Очевидна эта земля расположена в выгодном месте и ее купили для несельскохозяйственного использования.

“Но использование этой цены в расчете средних цен на сельскохозяйственную землю в данном регионе существенно исказит ситуацию и создаст проблемы для реальных покупателей”, – говорит чиновник Госгеокадастра.

По его словам, есть процедура, которая позволяет исправить такую ошибку в оценочной стоимости земли. Однако эта процедура требует много времени и немало денег. Итак, сейчас проблему следует как-то решать в “ручном” режиме.

В то же время в Украине уже зафиксированы случаи, когда стоимость отчуждаемой земли существенно колебалась не только в большую, но и в меньшую сторону. Так,в Нежинском районе на Черниговщине 2 гектара земли продали всего за 630 гривен – по 315 гривен за гектар. В то же время рекордной по цене на землю пока сделка остается в городе Украинка Киевской области. Там продали небольшой кусок земли по цене 39 миллионов гривен за гектар.

Кстати, недавно “НСН” писал: Кому не придется платить налог на землю – названы категории граждан

 

 

 

 [:ua]Ринок землі несподівано наразився на ще одну проблему. Комп’ютер, який автоматично визначає оціночну вартість землі, штучно її завищує. Причому буває, що ціна на землю завищена в кілька разів

Чим зарадити в цій ситуації, у кадастровій службі вже знають. Але панацея коштує дорого і потребуватиме тривалого впровадження. Тому, поки доводиться коригувати все вручну, а це трохи незаконно. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Відповідно до закону, ціна на землю, за якою її продають на ринку, не повинна бути нижчою за оціночну вартість землі в тому регіоні, де вона знаходиться. Однак нерідко так трапляється, що автоматична система штучно завищує оціночну вартість землі, причому буває, що завищує в рази. Звісно, що за такі гроші ніхто землі зараз не купуватиме. А тим часом комп’ютеру, що згенерував хибну вартість, нічого не доведеш: він свою справу знає.

[:ru]В Украине цена на землю искусственно завышена в несколько раз: названа причина[:ua]В Україні ціна на землю штучно завищена у декілька разів: названа причина[:]

Справа в тому, що деякі шматки землі продаються дуже дорого. В основному це стосується земель, яким мають намір змінити цільове призначення та використовувати їх не під агровиробництво, а для інших цілей. Найбільше таких випадків, природно – у столичному регіоні, в передмістях Києва.

“Перші місяці лібералізації обігу земель сільгосппризначення виявили проблему, що оціночна вартість земель, згенерована системою в автоматичному режимі, часто завищена. Результати аналізу показали, що 97% площі відчужується за ціною менш як 70 тис. грн за гектар”, – каже перший заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко.

Наприклад, шмат землі продали за півтора-два мільйона гривень. Ясно, що на цих 2-3 гектарах ніхто не буде вирощувати картоплю чи сіяти ріпак. Очевидна ця земля розташована у вигідному місці і її купили для несільськогосподарського використання.

“Але використання цієї ціни в розрахунку середніх цін на сільськогосподарську землю в даному регіоні істотно спотворить ситуацію та створить проблеми для реальних покупців”, – каже чиновник Держгеокадастру.

За його словами, є процедура, яка дозволяє виправити таку помилку в оціночній вартості землі. Однак ця процедура потребує багато часу і немало грошей. Отже, зараз проблему слід якось вирішувати в “ручному” режимі.

Водночас в Україні вже зафіксовані випадки, коли вартість відчужуваної землі істотно коливалась не лише в більший, але й у менший бік. Так,в Ніжинському районі на Чернігівщині 2 гектари землі продали лише за 630 гривень – по 315 гривень за гектар. Водночас рекордною по ціні на землю поки залишається оборудка в місті Українка на Київщині. Там продали невеличкий шматок землі по ціні 39 мільйонів гривень за гектар.

До речі, нещодавно “НСН” писав: Кому доведеться платити податок на землю – названі категорії громадян

 

 

 

 [:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×