Мінісоцполітики наполягає на необхідності накопичувальних пенсій – у чому причина

Падіння доходів і погана демографія – Мінсоцполітики розповів, навіщо Україні накопичувальні пенсії

Після виходу на пенсію українці втрачають близько 70% трудових доходів, у майбутньому цей показник зросте до 80% через демографічні зміни, що істотно вище міжнародних норм. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ЛІГА.Фінанси.

“Зараз в Україні для більшості з 11,2 млн пенсіонерів фактично працює тільки перший, солідарний рівень пенсійної системи. Проте, він вже ніколи не зможе забезпечити гідне життя українських пенсіонерів”, – зазначають у міністерстві соціальної політики України..

Мінісоцполітики наполягає на необхідності впровадження обов’язкових накопичувальних пенсій. Відомство виділяє три великі проблеми діючої в Україні пенсійної системи.

Перша, погані прогнози щодо демографії. На даний момент пенсії 11,2 млн пенсіонерів оплачують внески 13 млн українців, які працюють. Згідно з прогнозом Інституту демографії їм. Птухи, до 2050 це співвідношення становитиме 11,7 млн пенсіонерів проти 9,7 млн платників внесків.

Друга, низькі пенсії. 60% українських пенсіонерів отримують пенсію в 3000 грн в місяць або нижче. Це відповідає показнику коефіцієнта заміщення (співвідношення доходів людини на пенсії і під час трудової діяльності) в 29%, тоді як відповідно до конвенції Міжнародної організації праці, він не повинен бути нижче 40%. У Мінсоцполітики очікують, що через несприятливі демографічні тенденції у майбутньому коефіцієнт заміщення знизиться до 18-20% в силу невідповідності темпів зростання зарплат в економіці і пенсій.

Третя, пенсії нічим фінансувати. Реформа Єдиного соціального внеску в 2016 році в рамках якої ЄСВ був знижений майже вдвічі до 22%, не принесла результатів.

“Частину зниження планувалося направити на внески у накопичувальну систему, але вона не була створена, – зазначають у Мінсоцполітики. – В результаті, знизивши навантаження на бізнес, держава отримала недофінансовану пенсійну систему (дотація Пенсійного фонду в 2020-21рр. роках становить близько 200 млн грн, – Ред.), не запропонувавши громадянам пенсійні накопичення як компенсатор”.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні введуть дві пенсії: які зміни передбачаються

To Top