Чи переведуть стрілки годинників у березні? Результати голосування у Раді

Сьогодні, 19 березня, Верховна Рада України розглядала у другому читанні законопроект № 4201 “Про обчислення часу в Україні”, який скасовує перехід на літній час, повідомляє NNS, посилаючись на пряму трансляцію із залу засідань парламенту.

Нагадаємо, в першому читанні цей закон був підтриманий, і профільна депутатська комісія рекомендувала підтримати його за основу і в цілому.

Однак, у другому читанні Рада провалила законопроект. “За” проголосували 212 народних депутатів з 226 необхідних.

Народні депутати відправили законопроект на повторне перше читання.

На цьому ж засіданні депутати прийняли рішення не проводити засідання під час локдауна в Києві і пішли на карантин до 13 квітня (як відомо, столиця потрапила в червону зону). Таким чином, можна майже зі 100% упевненістю стверджувати, що парламент вже не встигне прийняти законопроект, і Україна в ніч з 27 на 28 березня переведе стрілки годинника.

Законопроект відміняв сезонне переведення годинників кожні півроку і фіксує в Україні зимовий час (UTC+2 по міжнародній системі Coordinated Universal Time).

На думку авторів документа, він покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України.

“Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлено час держави-агресора – Російської федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу у свою чергу дозволить зміцнити і питання безпеки позиції України і сприяти деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій”, – йдеться в пояснювальній записці.

Крім цього, законопроект спрямований на захист здоров’я населення, оскільки, на думку більшості вчених і лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частини щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян у період адаптації до “літнього” та “зимового” часу.

To Top