Водоканали Нікополя, Марганця і Покрова потрапили до ТОП-100 найбільших забруднювачів води

Водоканали Нікополя, Марганця і Покрова потрапили до антирейтингу найбільших забруднювачів води країни. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на сайті Державного водного агентства України. Також у ТОП-100 ПРАТ “ЕНЕРГОРЕСУРСИ” Нікополь.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, перелік сформований на підставі даних державного обліку водокористування за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про використання води у 2018 році.

 До переліку забруднювачів увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні (стічні) води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає встановленим у дозволах на спеціальне водокористування гранично допустимим скидам.

Дані щодо скидання забруднених стічних вод передаються для відповідного реагування Держекоінспекції та Мінприроди тощо.

ТОП-100 ПРАТ “ЕНЕРГОРЕСУРСИ” Нікополь займає у рейтингу 26 місце. Це підприємство скидає 3,371 мільйонів кубів стічних вод, з яких 2,041 – без очистки.

У КП “МАРГАНЕЦЬКЕ ВУВКГ” 46 місце. Водоканал за 2018 рік скинув 1,796 мільйонів кубів стічних вод, з яких 0,391 – без очистки.

КП “НIКОПОЛЬСЬКЕ ВУВКГ” НМР займає 62 місце. Підприємство скинуло 1,142 мільйонів кубів стічних вод, причому всі вони були неочищені.

МКП “ПОКРОВВОДОКАНАЛ”, М.ПОКРОВ на 65 місці. Водоканал скинув 1,108 стічних вод, з них неочищених – нуль. Тобто води очищались, але недостатньо.

Очолили анти-рейтинг забруднювачів ПРАТ «АК «Київводоканал», ПРАТ «Меткомбiнат «Азовсталь», ПАТ «Днiпровський меткомбінат» (м. Камянське), ПАТ «Запорiжсталь», КП «Днiпроводоканал», ТОВ ВКФ «НАЙС» (м. Днiпро), ДМКП «Львiвводоканал», МКП «Миколаївводоканал», Фiлiя ПРУВОКС ПАТ «ДТЕК  Павлоградвугiлля», КП «Чернiгiвводоканал».

 Загальна кількість підприємств, що скидають забрудненні стічні води – 539, загальний обсяг скиду забруднених зворотних (стічних) вод – 952 млн. куб. м (із них 918,6 млн. куб. м. скидають підприємства, що увійшли до рейтингу).

 Майже дві третини підприємств, що увійшли до анти-рейтингу «ТОП-100» розташовані на території 5 областей: Дніпропетровська – 24; Донецька – 19; Львівська – 7, Харківська – 7, Луганська – 6.

Найбільше підприємств-забруднювачів належать до комунальної галузі – 74, промисловості – 18 (з них найбільші це підприємства чорної металургії – 6).

To Top