В Україні змінилися правила видачі кредитів

В Україні з сьогоднішнього дня, 1 липня, змінилися правила видачі кредитів. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на сайті uteka.ua.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, тепер перед видачею кредитів як фізичним, так і юридичним особам банки враховуватимуть дані з Кредитного реєстру НБУ, а також кредитні ризики.

Раніше банки самостійно приймали рішення про видачу кредитів, спираючись на отримані дані. Відповідну постанову №70 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» у травні цього року прийняло правління Нацбанку.

Вимоги будуть застосовуватися в тестовому режимі з 1 липня 2019 року і стануть обов'язковими з 1 грудня 2019 року. Громадянам не доведеться подавати будь-які додаткові документи, процедура видачі кредиту для клієнта не зміниться. Однак банки зможуть обмінюватися інформацією один з одним, отримувати дані з Кредитного реєстру НБУ. Вони будуть оцінювати ризики неповернення кредиту, враховуючи інформацію про дефолт боржника в інших банках; така ж процедура буде проводитись щодо юридичних осіб. У кожного клієнта буде кредитний рейтинг, який визначить, отримає особа кредит чи ні. Щоб не отримати відмову в майбутньому, громадянам слід уважно поставитися до виконання своїх зобов'язань за існуючими кредитами в банках.

 

To Top