Зеленський відкликав з Ради законопроєкт про розпуск Конституційного суду

Президент Володимир Зеленський відкликав із Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», яким хотів звільнити весь склад суддів Конституційного суду України.

Про це свідчать дані з сайту Верховної Ради України, пише Громадське, передає NNS.

Так, 27 січня Зеленський зняв з розгляду парламенту законопроєкт, яким пропонував звільнити всіх суддів КСУ, які 27 жовтня 2020 скасували відповідальність за брехню у декларації. Президент пропонував визнати це рішення «нікчемним (що не створює правових наслідків) та як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів».

Законопроєкт також мав повернути редакції закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу, які діяли до рішення КСУ.

Згідно з пояснювальною запискою, Зеленський вважав, що ухвалення цього закону забезпечить дотримання конституційного ладу в Україні і незворотність європейського курсу України, запобігатиме корупції в органах державної влади та зміцнить авторитет України на міжнародній арені.

Скандальне рішення КСУ

27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

До того часу посадовці за неправдиве декларування могли отримати від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років. Також 27 жовтня КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень.

НАБУ та НАЗК просили ухвалити законопроєкт про відновлення відповідальності за неправдиву інформацію в деклараціях до кінця грудня, інакше чиновників не можна б було притягнути до відповідальності за брехню в деклараціях за 2020 рік.

23 грудня Зеленський підписав закон, який повертає відповідальність за декларування неправдивої інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації. Однак у новому законі позбавлення волі як покарання не було передбачено.

Уже 27 січня президент схвалив рішення Ради нацбезпеки і оборони, що передбачає повернення ув’язнення за брехню в деклараціях. Тепер його має розглянути Верховна Рада.

Щоб оперативно отримувати найважливіші новини України і світу, підписуйтесь на наш Телеграм

To Top