У Харкові лікарі звільняються з диспансеру, який почав приймати хворих на COVID-19

У Харківському обласному диспансері радіаційного захисту, який із понеділка почав приймати на лікування хворих із COVID-19, не вистачає лікарів, а також молодшого та середнього медперсоналу, інформує Інтерфакс-Україна, передає NNS.

Про це повідомила директор медзакладу Ірина Пирогова, 

“Нам потрібно ще хоча б п’ять анестезіологів, хоча б п’ять терапевтів і десь по 20-25 середнього та молодшого персоналу для того, щоб налаштувати нормальний режим роботи, щоб люди не падали з ніг і щоб вони не пішли так само від напруги”, – сказала Пирогова журналістам у вівторок.

За її словами, після того, як стало відомо, що диспансер планується відкрити для лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією, частина персоналу подала заяви на звільнення, погодилися працювати з такими пацієнтами лише 15-16 медиків.

“На жаль, відмовилося дуже багато лікарів. Ті, які мали працювати в бригадах, майже 15 осіб. У нас були бригади, в яких були анестезіолог, терапевт, дві медсестри та санітарка… Спочатку погодилися працювати майже 70 осіб. А на сьогодні, виходить, людей 15-16”, – сказала Пирогова.

Вона повідомила, що за добу до диспансеру надійшло 12 хворих із COVID-19 (із них одна людина перебуває в реанімації).

Пирогова також зазначила, що проблема кадрів у диспансері наразі стоїть дуже гостро.

“Ми всім телефонуємо. Є пропозиція інтернів на роботу медсестрами, є пропозиція – буде випуск медичних сестер медучилища, теж направляти їх на роботу, зрозуміло, що за погодженням. З лікарями поки що проблема дуже складна”, – сказала Пирогова.

У прес-службі Харківської облдержадміністрації кореспонденту агентства Інтерфакс-Україна повідомили, що департамент охорони здоров’я знає про дефіцит кадрів у диспансері радіаційного захисту і вирішує питання про залучення медиків із інших закладів.

“Керівництво Департаменту охорони здоров’я ХОДА відстежує ситуацію у диспансері радіаційного захисту населення. З в. о. директора диспансеру радіаційного захисту населення департамент охорони здоров’я у постійному контакті. Заяви, які вже написали деякі співробітники диспансеру, вивчають юристи. Також наразі вирішується питання залучення медиків із інших лікувальних закладів для роботи з хворими на COVID-19, які надходять до диспансеру радіаційного захисту”, – сказали у прес-службі ХОДА.

Рекламні блоки на нашому сайті дозволяють нам бути незалежним ЗМІ, а вам – отримувати оперативну і не проплачену ніким інформацію. Переглядаючи рекламу, ви робите свій внесок у розвиток незалежної журналістики України

Фото: Софія Цвєткова

To Top