Нові міністри уряду: що відомо про кандидатів

Як повідомляла раніше NNS , сьогодні, 4 березня, Верховна Рада України розгляне питання відставки уряду і призначення нового.

Вчора на засіданні фракції Слуга народу Президент Зеленський представив фракції своє бачення розподілу посад в Кабміні. Про це NNS повідомляє з посиланням на портал LIGA.net, який, у свою чергу, посилається на співрозмовника в керівництві фракції Слуга народу.

Олексій Гончарук написав заяву про відставку, яку сьогодні схвалили в Комітеті з питань організації державної власті.

Так виглядає список ймовірних кандидатів на посади у новий уряд:

 • Посаду прем’єр-міністра вірогідно займе Денис Шмигаль – нинішній віце-прем’єр і міністр розвитку громад і територій України. У 2018 році працював у холдингу ДТЕК Ріната Ахметова (директор Бурштинської ТЕС).
 • Віце-прем’єр – нинішній Міністр цифровий трансформації Михайло Федоров, радник президента (поза штатом) з digital-напрямку.
 • Посаду Віце-прем’єра з євроінтеграції може зайняти Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, при Порошенко він обіймав посаду постійного представника України при Раді Європи.
 • Міністром охорони здоров’я стане Ілля Ємець, який вже обіймав цю посаду при Вікторі Януковичі.
 • Міністр соціальної політики – Марина Лазєбна, яка була призначена главою Державної соціальної служби влітку 2019, але звільнена Гончаруком.
 • Міністр оборони – Андрій Таран. Кілька місяців у 2015 році пропрацював у складі Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) на Донбасі. Потім – у складі ТКГ в Мінську. У 2019 був головою передвиборного штабу Ігоря Смешка.
 • Міністр з окупованих територій – Олексій Резніков, який зараз представляє Україну в політичній групі ТКГ в Мінську.
 • Міністр фінансів – Ігор Уманський – у 2014-2015 році обіймав посаду першого заступника міністра фінансів України, у 2016 був радником Порошенко, однак звільнився з посади, тому що його пропозиції в АП “ігнорували”.
 • Посаду Дубілета – Міністра Кабінету міністрів – займе Олег Немчінов, колишній державний секретар Міністерства молоді та спорту в уряді Гройсмана.
 • Міністром регіонального розвитку хочуть призначити або Олексія Чернишова – чинного главу Київської ОДА, або Ольгу Бугай – нинішнього генерального директора з питань регіональної політики і децентралізації Офісу президента.
 • Вадим Гутцайт – президент Федерації фехтування України – стане Міністром спорту. У минулому році він відмовився йти за списком Слуги народу під 81 номером, заявивши, що хоче працювати у виконавчій владі, а не законодавчій.
 • Арсен Аваков залишиться на старій посаді – Міністр внутрішніх справ, як і Владислав Криклій – на посаді Міністра інфраструктури, Денис Малюська – Міністра юстиції.
   

В інших джерелах повідомляється, що Тимофій Милованов, якому пропонували  посаду Міністра сільського господарства (зараз Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України), відмовився працювати в новому уряді.

Також відмовився від пропозиції гендиректор київського конструкторського бюро “Луч” Олег Коростельов, який міг стати Міністром промислового розвитку і оборонного комплексу.

Аналогічно вчинив потенційний міністр економічного розвитку – Роман Жуковський, екс-глава з питань економічної політики і колишній керівник управління соціально-економічної політики при Вікторі Януковичі.

Написала заяву про звільнення Міністр освіти і науки Ганна Новосад, не проявивши бажання працювати в Уряді Шмигаля.

Кандидатури на її посаду, а також на посаду Міністра енергетики, Міністра у справах ветеранів тощо підбираються.

А так все починалося зовсім недавно…

To Top