Нардеп закликає Президента розблокувати роботу вчених, які розробили тест на коронавірус

«Влада блокує виробництво вітчизняних тестів на коронавірус, які дешевші за іноземні аналоги». Народний депутат фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко вимагає від президента Зеленського роз’яснень щодо блокування роботи Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ із розробки української тест-системи на коронавірус.

Про це він повідомив на сторінці у «Фейсбук».

«Звернувся до Володимира Зеленського за роз’ясненням ситуації з тестами на коронавірус. Нагадаю, ще в січні Інститут молекулярної біології і генетики НАНУ розробив тест-систему для виявлення Covid-19, яка є дешевшою за іноземні аналоги», – написав Гончаренко.

Він зазначив, що запустити масове виробництво тестів не можуть через постійну затримку фінансування.

«Ситуація пробила дно абсурду, коли тиждень тому співробітників Інституту відправили у відпустку за свій кошт(!) і лише позавчора (!) почали знову виплачувати зарплату», – додав Гончаренко.

Наразі нардеп чекає відповіді від «гаранта», і задається риторичними питаннями: чому влада блокує роботу інституту? Це свідомий саботаж чи службова недбалість?

Як повідомляли раніше ЗМІ, працівників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України в розпал епідемії коронавірусу відправили в неоплачувану відпустку. Причому вчені встигли створити вітчизняний тест для виявлення COVID-19.

Раніше ми писали, що Україна готується виробляти свої апарати ШВЛ

To Top