Весы
Рыбы
Близнецы
Козерог
Стрелец
Скорпион
Лев
Рак
Телец
Водолей
Овен
Дева

Загрузка...
19 января 2017 Автор

Вперше у Нікополі освятили воду одразу два православні патріархати

Цьогоріч Хрещення вийшло незвичним, як для Нікополя. Воду на міському пляжі освячували одразу у двох місцях. Традиційно на «Майамі» вийшли священнослужителі Української православної церкви (Московскього патріархату). А ось на дитячому пляжі вперше провели освячення представники Української православної церкви Київського патріархату.

Загрузка...

Хоч не хоч, а довелося порівнювати.

Кожна із сторін доклала певних зусиль, аби народ зібрався саме біля неї. Київський патріархат додавав відповідної атмосфери на пляжі музикою церковних дзвонів, а всіх бажаючих тут пригощали гарячим чаєм з живого вогню. На боці Московського патріархату чи не вперше на Водохрещі працювала військова кухня, розливали глінтвейн, а також священослужителі принесли цілу купу різнокольорових кульок. Звук на «Майамі» був кращим, бо його предоставила УПЦ (МП) міська влада. У той же час, на боці УПЦ (КП) грала лише одна колонка.

Я спитала у заступника командира Нікопольської військової частини, чому військова кухня разом з особовим складом дислокуються саме біля «Майамі», але він не знайшовся, що відповісти.

Представників міської влади, депутатів можна було побачити на обох дійствах. Дехто встигнув побувати і тут і там, аби довести свою релігійну толерантність. З тих же причин на пляжах працювало одразу дві команди прес-служби міськради.

Народу ж було більше біля «Майамі». Хтось прийшов сюди за звичкою. Інші йшли до УПЦ (МП) цілеспрямовано. Натомість на дитячому пляжі більше додержувалися церковних правил. Тільки після того, як воду освятив отець Меркурій, люди почали занурюватися у неї. На «Майамі» ж ще під час служби отця Миколая багато хто вже плюхався в ополонці.

Під жовто-блакитними прапорами на дитячому пляжі, поміж іншими, можна було побачити представників козацтва. Наприклад, отаман Затопської Січі Віталій Мандик не тільки занурився в ополонку, а ще й трохи поплавав у ній, немов у ванні, тим самим продемонструвавши справжню козацьку витримку.

Загалом, цьогоріч заходили в освячену воду доволі багато нікопольців. Причому, що цікаво, серед них стає дедалі більше жінок.

Фото автора и Александра Костенко

art

Алёна Зинченко

Автор:

Я не скандальная, просто меня не понимают иногда :)

7 комментарии

 • 23 января 2017 написал Сергій

  Дуже прикро, що навіть у велике религійне свято - Водохреща наш нікопольський журналіст перекручує факти. Я розумію, що чим гостріша стаття, тим вона цікавіша, але може краще просто писати правду - тобто як було насправді. Не люблю щось коментувати, але ситуація зачепила. На питання журналіста Альони Зінченко відповідав я, як заступник командира частини. Дослівно було так: "Чому Ви тут, а не там?" Перепитав, а де там і відповів, що з товаришами приїхали окунутися, що робимо не вперше. На питання "Ви керуєте кухнею?" Відповів - ні. Висновок журналіста - "заступник командира не знайшов, що відповісти" як мінімум дивує, об'єктивно - не відповідає дійсності. Хто не знає доповім, що Спасо-Преображенський Собор має свою польову (правильний термін) кухню, тому керувати нею я не міг. Просто спробуйте повірити, що заступник командира частини не може керувати кухнею, не мій рівень. Щодо спроб втягнути військових у протиріччя гілок Української Православної церкви є прохання не втягувати людей, в тому числі військових у протистояння. Повірте, що в цей час у нас багато іншої роботи. На мою особисту думку нам в цей нелегкий час треба об'єднуватися, а не шукати нові приводи для нових розколів.

  Пожаловаться
 • 20 января 2017 написал Наталя

  Миколо, якщо Вам цікаіво - хто такий Мандик, просто наберіть в інтернеті "Віталій Мандик" та почитайте про нього. І не треба усіляку брехню писати щодо праці на ПР, Він завжди їх м'яко кажучи не любив.

  Пожаловаться
 • 19 января 2017 написал Василь

  Доречі Мандик по національності російський тарин.

  Пожаловаться
 • 19 января 2017 написал Василь

  Та може і так! Хрін його знає, багато незтиковок

  Пожаловаться
 • 19 января 2017 написал Микола

  Та не пи"здіть пане Василь! Його після аварії на залізниці сам Момот підвисив до начальника депо Сімферополя! За красиві очі? Мандик Момоту віддячив підтримкою через своїх козаків на виборах у ВР. Вони начебто усі патріоти, а насправді залізничники усі регіонали

  Пожаловаться
 • 19 января 2017 написал Василь

  та пішов ти Миколо...! Мандик на ПР не працював, це керівництво його примушувало працювати на ПР. А що йому залишалося? Пенсію втрачати? Ти б на його місці, що робив?

  Пожаловаться
 • 19 января 2017 написал Микола

  Мандик, це той що у депо під партієй регіонів працював?

  Пожаловаться

Оставить комментарий

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...

Загрузка...
Загрузка...

ИНСТАГРАМ

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net