570х90

Весы
Рыбы
Близнецы
Козерог
Стрелец
Скорпион
Лев
Рак
Телец
Водолей
Овен
Дева
01 октября 2017 Автор

Що здивувало нікопольців на екскурсії по марганецьким плавням

Туризм – це не тільки далекі величезні гори, тяжкі величезні рюкзаки та інший дорогий спецодяг. Насолодитися принадами туризму можна легко, навіть не виїжджаючи за межі рідної області.

Так ми і зробили, влаштувавши собі тур вихідного дня до Марганецьких плавнів. Я давно вже хотіла наживо побачити, що ж представляє собою це легендарне природне явище, яким раніше славився і Нікополь, та, на жаль, на сьогодні не зберіг.

Дякувати, що є у Марганці ентузіасти, які ретельно досліджують рідний край і з задоволенням діляться інформацією, влаштовуючи тематичні походи.

Так, я вже декілька років спостерігаю за краєзнавчими ініціативами марганчанина Мар’яна Корбута. Молодий хлопець – такі як він більше розбираються у світі віртуальному, аніж реальному – цей кропітливо збирає історичні та природні дані про землю, на якій виріс, і з властивим йому захопленням передає їх людям.

Цієї суботи, 30 вересня, бажаючих послухати Мар’яна, а також його колегу по «Марганцю туристичному» Олександра Малишка, зібралося більше 15 дюдей. До того ж, майже половина з них була із Нікополя.

Цікаво, що у Марганці дістатися до плавнів можна досить швидко. Ось тобі центр міста, а буквально через 10 хвилин – вже ліс в’язів та верб, переплетених між собою у давніх обіймах. Це залишки колись потужного Великого Лугу – батька для українського козацтва.

Ми відчули цю дивну атмосферу. Ходили стежками плавнів, заходили на давні річні кладки (хтось із екскурсантів навіть встиг з необачності трохи зануритися у воду), переходили старі залізні мостики, дивилися навкруги з високої Козацької вежі, побачили атомну станцію з незвичного для нікопольського ока ракурсу. А на так званому острові, у володіннях козака Миколи Ялового, ми спробували з джерела місцевої цілющої води та насолодились видом сучасного Каховського моря.

Отож, тур вихідного дня вдався - завдяки людям, що цінують свою батьківщину та готові витрачати свій час та енергію на її популяризацію.

vnimanie Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Алёна Зинченко

Автор:

Я не скандальная, просто меня не понимают иногда :)

art

Оставить комментарий

besplatka

Загрузка...

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net