Администратор

26 июня 2018 Автор:

На Дніпропетровщині побільшало малярійних комарів. Можуть бути смертельні випадки

Чисельність переносника малярії  в Дніпропетровській області поступово зростає. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Специфічним переносником важкої хвороби є малярійний комар.

В останні роки значно збільшилась кількість громадян України, які відвідують ендемічні з малярії країни: туризм, бізнес, навчання, працевлаштування тощо. І тому занесення малярії в міста та райони області можливий. Наявність великої кількості водойм, температурних факторів, тривалого епідсезону малярії, значної чисельності малярійних комарів може призвести до формування місцевих випадків малярії.

В області розповсюджено 5 видів малярійних комарів, серед 7 зареєстрованих в Україні.

Малярійні комарі бувають двох видів: ендофільні та екзофільні.

Екзофільні види розповсюджені серед лісу, біля водойм (дупла дерев, очерет,  криниці ),  на людину майже не нападають, в приміщення не залітають.

Ендофільні види – перебувають у житлових  або в приміщеннях для великої рогатої худоби. Малярійні комарі нападають на людину не тільки в теплий період року, але і взимку, найчастіше ввечері.

Збільшення популяцій і чисельності малярійних комарів  відбувається у звязку  зі скорочення обсягів гідротехнічних заходів  та обробок  проти личинок  на водоймах.

Укус малярійного комара несе серйозну загрозу для життя людини. Особливо небезпечним він є для вагітних та дітей. У першому випадку може викликати передчасні пологи і навіть летальні наслідки.

Якщо малярійний комар укусить дитину, дуже висока вірогідність смерті. Відносно захищені малюки до 6 місяців. В їх організмі ще «працює» материнський імунітет. Найнебезпечніший вік – від 6 місяців до 5 років.

Треба пам’ятати, що захист від укусів комарів слід здійснювати як під час перебування в приміщенні, так і поза ним.

Для цього необхідно проводити засітчування вікон та дверей антимоскітною сіткою. Проти комарів житлові приміщення рекомендується щоденно ввечері обробляти інсектицидними аерозолями, використовувати електрофумігатири,  тліючи спиралі. Через 20-30 хвилин після обробок кімнати необхідно  ретельно провітрити .

Репеленти, мазі, креми від укусів комарів необхідно купувати лише в аптечній мережі.

Якщо після  повернення з тропічних країн відчули значне підвищення температури, лихоманку, слабкість,  необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря або викликати швидку допомогу для призначення лікування.

Про своє перебування в  ендемічних з малярії  країнах необхідно  терміново повідомити лікаря-інфекціоніста.

vnimanie Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оставить комментарий

Доска объявлений

besplatka

Загрузка...

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net