257
257

Грошові виплати постраждалим від війни на робочому місці та членам родин загиблих: усі деталі

Грошові виплати постраждалим від війни на робочому місці та членам родин загиблих: усі деталі

Державою передбачені грошові виплати постраждалим від війни на робочому місці, які отримали внаслідок цього інвалідність, а також членам родин загиблих. Розповідаємо про це усі деталі.

Грошові виплати постраждалим від війни гарантуються державою

Держава гарантує підтримку  громадянам, які отримали інвалідність під час виконання посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії російської федерації проти України в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, а у разі їх загибелі – підтримку членів їхньої сім’ї.

Хто має право на виплати

Право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю мають працівники об’єктів критичної інфраструктури, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії російської федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.

Який розмір одноразової виплати

У разі отримання інвалідності зазначені особи мають  право на одноразову виплату:

  • інвалідність І групи – 800 тисяч гривень;
  • інвалідність ІІ групи – 500 тисяч гривень;
  • інвалідність ІІІ групи – 200 тисяч гривень.

Виплати родинам загиблих працівників

У разі загибелі працівників об’єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії російської федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю призначається і виплачується членам їхніх сімей.

За законодавством  до членів сімей загиблих (померлих) осіб, належать:

  • діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) особи та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких загиблу (померлу) особу за її життя було позбавлено батьківських прав;
  • один із подружжя, який пережив загиблу (померлу) особу;
  • батьки (усиновлювачі) загиблої (померлої) особи, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі (смерті);
  • внуки загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки загинули (померли);
  • жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили;
  • утриманці загиблої (померлої) особи.

Одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю, на яку має право особа, законом встановлена у розмірі 1 млн грн.

Особи, які мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.

Коли виплати не призначаються

Підстави, у разі виникнення яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю не здійснюються чітко визначені в законодавстві:

1) якщо загибель (смерть), є наслідком:

  • вчинення особою кримінального або адміністративного правопорушення;
  • алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;
  • навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення до самогубства, встановленого судом);

2) у разі подання завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю.

Раніше ухвалені рішення переглянуть через зміни в правових нормах

Грошові виплати постраждалим від війни на робочому місці та членам родин загиблих: усі деталі

Щодо призначення та  отримання ОГД працівниками  об’єктів критичної інфраструктури та членами їхніх сімей існувала неузгодженість в законодавстві, а саме, через той факт, що станом на дату обстрілу об’єкти не були ще внесені до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, органи ПФУ відмовляли громадянам у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю.

25 жовтня цього року Кабінетом Міністрів України внесені зміни до Порядку призначення і виплати ОГД за шкоду життю і здоров’ю і ситуацію виправлено.

Відтепер за цим Порядком до об’єктів критичної інфраструктури належать об’єкти інфраструктури, які зазнали уражень внаслідок військової агресії рф проти України в районах, що піддавалися після 24 лютого 2022 року бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, за умови, що такі об’єкти після нападу були включені до Реєстру та набули правового статусу об’єкта критичної інфраструктури.

Крім того, Уряд доручив Пенсійному Фонду України в місячний  строк переглянути всі рішення, які були прийняті територіальними органами до набрання чинності цією постановою, у разі відмови призначенні ОГД за шкоду життю і здоров’ю, з підстав невключення на дату ураження об’єкта інфраструктури до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури.

Для перегляду справи щодо відмови треба звернутися з письмовим запитом до територіального органу ПФУ.

Джерело

Можливо, вам також буде цікаво: Як отримати одноразову грошову допомогу від депутатів в деяких областях

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “деДопомога“.

“деДопомога” – це новинний додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви щодня отримуватимете свіжі дані про це.
Додаток має інтуїтивний і зручний інтерфейс, що дозволяє користувачам швидко знайти та прочитати новини про допомогу. Кожна новина має короткий опис, а також можливість переглянути повну версію статті з сайту прямо у додатку.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу